Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Julia Pańko: Mam tutaj wszystko, czego potrzebuję, żeby się dalej rozwijać

fot. volleywroclaw.pl

Do seniorskiej drużyny #VolleyWrocław dołączyła Julita Pańko. Jest to kolejna młoda siatkarka, która będzie miała okazję rywalizować na parkietach TAURON Ligi. – Bardzo się ucieszyłam, że to będzie dla mnie ogromne doświadczenie. Będę miała szansę wystąpić w pierwszym zespole #VolleyWrocław, grać i trenować z doświadczonymi już siatkarkami – mówiła nowa przyjmująca wrocławskiej ekipy.

Młoda przyjmująca odnosi sukcesy nie tylko w siatkówce halowej. W ostatnim czasie została brązową medalistką mistrzostw Dolnego Śląska juniorek i mistrzynią Dolnego Śląska kadetek. Obecnie przygotowuje się do etapu ogólnopolskiego. – Pomysł na siatkówkę wziął się od mojej znajomej, która poleciła mi treningi – zdradziła nowa siatkarka wrocławskiego klubu i dodała: – Jestem dość silnie związana z Wrocławiem i mam tutaj wszystko, czego potrzebuję, żeby się dalej rozwijać.Z #VolleyWrocław Julita Pańko związana jest od dłuższego czasu, broniła barw drużyny w kadrach młodzieżowych. – Każdy wyjazd z zespołem, turnieje mistrzostw Polski jest dla mnie dużym wspomnieniem – przyznała przyjmująca, która miała okazję współpracować z kilkoma szkoleniowcami. – Od każdego trenera mogę się wiele nauczyć, najdłużej jestem związana z Andrzejem Krawiakiem, bo to on mnie wprowadził w świat sportu – opowiadała Pańko.

Ona, podobnie jak i dwie inne młode siatkarki będzie miała okazję występować w TAURON Lidze. – Bardzo się ucieszyłam, że to będzie dla mnie ogromne doświadczenie. Będę miała szansę wystąpić w pierwszym zespole #VolleyWrocław, grać i trenować z doświadczonymi już siatkarkami – mówiła Julita Pańko, która nie spodziewała się tak szybkiego awansu do pierwszego zespołu. – Nie spodziewałam się, że tak szybko będę miała okazję zagrać w seniorskim zespole. ale jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. Myślę, że gdzieś tam w głębi duszy to było moje marzenie – dodała i zdradziła swoje kolejne marzenie:  – Kolejnym jest wyjazd za granicę, ale to jeszcze odległe plany.

źródło: #VolleyWrocław - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved