Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Julia Nowicka: Myślę, że powinniśmy wygrać ten mecz

Julia Nowicka: Myślę, że powinniśmy wygrać ten mecz

fot. FIVB

Reprezentacja Polski rozegrała kolejny pięciosetowy pojedynek, a i tym razem musiała uznać wyższość rywalek. W zaciętym tie-breaku lepsze okazały się Japonki, a biało-czerwone z pewnością miały swoje szanse na zwycięstwo w tym spotkaniu. – Nie byłyśmy wystarczająco zdyscyplinowane w bloku, w obronie. Japonia to świetny technicznie zespół i miałyśmy ogromny problem z ich atakami, zwłaszcza tymi z lewego skrzydła. Rywalki robiły z piłką wszystko, a my nie potrafiłyśmy znaleźć sposobu, żeby je zatrzymać – oceniła po porażce rozgrywająca polskiej kadry Julia Nowicka. 

Podopieczne Jacka Nawrockiego prowadziły już z Japonią 2:0, ale nie były w stanie postawić kropki nad i. Ostatecznie biało-czerwone uległy Azjatkom w tie-breaku, który do końca był zacięty. – Myślę, że powinniśmy wygrać ten mecz. Miałyśmy ogromne szanse na zwycięstwo, ale nie byłyśmy wystarczająco zdyscyplinowane. w bloku, w obronie. Japonia to świetny technicznie zespół i miałyśmy ogromny problem z ich atakami, zwłaszcza tymi z lewego skrzydła. Rywalki robiły z piłką wszystko, a my nie potrafiłyśmy znaleźć sposobu, żeby je zatrzymać. Do tego nie byłyśmy na tyle zdyscyplinowane, żeby przypilnować taktyki – skomentowała spotkanie Julia Nowicka.Rozgrywająca polskiego zespołu nie ukrywała, że jej zadaniem było dać swoim koleżankom jak największe szanse, aby były one w stanie skończyć akcję w pierwszym uderzeniu. – Wiedziałyśmy, że musimy uderzać mocno, żeby wbić piłkę w boisko, bo Japonki są świetne w obronie. Moim zadaniem było dać dziewczynom jak najlepsze szanse, żeby mogły skończyć w pierwszej akcji. Z każdą przedłużoną wymianą trudniej by nam było skończyć atak – podsumowała rozgrywająca reprezentacji Polski.

Dla biało-czerwonych był to już trzeci tie-break rozegrany w tej serii spotkań w Rimini. Najpierw odwróciły one losy spotkania z Kanadyjkami, a w poniedziałek musiały uznać wyższość Holandii. – Jestem o wiele bardziej usatysfakcjonowana z tego, jak zagrałyśmy przeciwko Holenderkom. Byłyśmy bardziej zdyscyplinowane. Wydaje mi się, że miałyśmy też więcej szans na to, żeby zagrać ze środkowymi, żeby mieć więcej opcji i sprawdzić, co najlepiej u nas funkcjonuje – zdradziła Julia Nowicka.

Trzy pięciosetowe spotkania z pewnością dały w kość reprezentantkom Polski, ale teraz przed nimi trzy dni wolnego od meczów. –  Myślę, że na pewno mamy pewne problemy, ale jesteśmy młodym zespołem i jako drużyna cały czas się rozwijamy. Nabieramy tu doświadczenia i cały czas się uczymy. Dla nas pięciosetowe pojedynki to najlepszy sposób na naukę. Jak na razie w tie-breakach na razie udało nam się wygrać tylko z Kanadą i Włochami. Staramy się walczyć o każdy punkt, bo wiemy, że to zaprocentuje w przyszłości – mówiła Julia Nowicka, która w Rimini jest pierwszą rozgrywającą ekipy Jacka Nawrockiego. –  Każdego roku moja rola w zespole jest inna i ja również rozwijam się z tą drużyną. Staram się dawać 100% dziewczynom, uczyć się od nich – oceniła swoją rolę Julia Nowicka. Kolejne spotkanie polska kadra rozegra w sobotę, a przeciwnik będzie z najwyższej półki, bowiem Polki zagrają z Brazylią.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę