Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Julia Nowicka: Jestem gotowa na każde nowe wyzwania

Julia Nowicka: Jestem gotowa na każde nowe wyzwania

fot. Michał Szymański

Za siatkarkami reprezentacji Polski ostatnie sparingi przed Ligą Narodów. Podopieczne Jacka Nawrockiego dwukrotnie pokonały kadrę Bułgarii. Teraz przed nimi miesiąc walki w Rimini. – Trzeba się cieszyć, że Liga Narodów zostanie zorganizowana. To, w jaki sposób, to już inna kwestia, choć myślę, że nie brakowało ludzi, którzy głowili się nad tym, aby zorganizować to jak najsprawniej. Myślę, że dla każdego to będzie wyzwania i każdy indywidualnie podejść do tego jak najlepiej – mówiła w rozmowie z portalem TVP Sport Julia Nowicka, rozgrywająca biało-czerwonych. 

W tym sezonie Liga Narodów ze względu na pandemię koronawirusa odbędzie się w bezpiecznej bańce, zespoły spędzą tam miesiąc. – Trzeba się cieszyć, że Liga Narodów zostanie zorganizowana. To, w jaki sposób, to już inna kwestia, choć myślę, że nie brakowało ludzi, którzy głowili się nad tym, aby zorganizować to jak najsprawniej. Myślę, że dla każdego to będzie wyzwania i każdy indywidualnie podejść do tego jak najlepiej – oceniła Julia Nowicka.Biało-czerwone oprócz Ligi Narodów będą w tym sezonie kadrowym walczyć również w mistrzostwach Europy, nie ma się więc co dziwić, że włoski turniej jest dla tego zespołu ważny. – To jest dla nas bardzo ważny turniej. Jedziemy grać przeciwko najlepszym reprezentacjom na świecie, jedziemy wygrać jak najwięcej meczów, dać z siebie wszystko i zobaczyć, w którym miejscu jesteśmy. Myślę, że teraz nawet w sparingach z Bułgarkami nie możemy pozwolić sobie na luz – zapewniła rozgrywająca polskiego zespołu, która zapowiedziała, że wyjazd do Włoch nie będzie należał do najłatwiejszych. – Skupiam się na przeciwnikach i na tym, żeby wygrać jak najwięcej spotkań. Ważne, żeby zająć głowy czymś odpowiednim, poświęcić czas na regenerację, pracę na treningach. Ta możliwość pewnie będzie ograniczona, ale trzeba będzie indywidualnie w pokojach nad tym popracować. 

Wyzwanie stoi nie tylko przed samymi siatkarkami, ale również przed sztabem, który musi zadbać nie tylko o formę, ale o odpowiednią regenerację. – Nasz sztab chce zadbać o to, żebyśmy były w jak najlepszej dyspozycji, ale też, żeby starczyło sił. Mamy miesiąc rywalizacji, trzy dni grania i trzy dni przerwy – przyznała Nowicka.

Pomimo młodego wieku rozgrywająca ma już pewne doświadczenie kadrowe, a w tym sezonie trener Jacek Nawrocki postawił na jeszcze młodsze siatkarki. – Cieszę się, że brałam udział w poprzedniej edycji Ligi Narodów, że cały czas obcowałam z tą kadrą. Jestem gotowa na każde nowe wyzwania, a to jak trener to poukłada, to już jego broszka. Każda z nas walczy o miejsce i to, żeby jak najlepiej to wyglądało – mówiła Julia Nowicka.

Cała rozmowy Sary Kalisz w serwisie TVP Sport

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę