Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Julia Nowicka: Była u nas tendencja zwyżkowa

Julia Nowicka: Była u nas tendencja zwyżkowa

Zespół Grot Budowlani Łódź zdołał odwrócić losy rywalizacji z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała, pokonując go w rewanżu 3:0, a następnie wygrywając złotego seta. Łodzianki zakończyły tym samym sezon na piątym miejscu. – Myślę, że jest niedosyt. Cieszymy się jednak z tego ostatniego zwycięstwa – przyznała rozgrywająca Budowlanych Julia Nowicka.

Łodzianki od początku narzuciły rywalkom swoje warunki i chociaż miały niewielkie problemy w złotym secie, ostatecznie zdołały rozstrzygnąć go na swoją korzyść. – W tym meczu bielszczanki pocelowały nas zagrywką w niektórych momentach, ale myślę, że byłyśmy na to bardziej przygotowane i z naszej strony było dużo więcej walki, niż w poprzednim spotkaniu – podsumowała Julia Nowicka.

W pierwszym starciu tych zespołów o piąte miejsce lepiej zaprezentowały się siatkarki BKS-u, które w zaciętym starciu triumfowały 3:1. – W spotkaniu w Łodzi bielszczanki zagrały lepiej, ale my też nie do końca realizowałyśmy przedmeczowe założenia i tym przegrałyśmy. As, które posłały Szlagowska i Drużkowska w ważnych momentach, były również kluczowe – przyznała rozgrywająca Budowlanych. Zmianę nastawienia jej drużyny w drugim spotkaniu było widać już od pierwszych piłek. Ani na moment nie pozwoliły one rywalkom na przejęcie inicjatywy i pewnie wygrały 3:0. Co prawda złotego seta rozpoczęły nieco gorzej, ale końcówka należała już do nich i ostatecznie zwyciężyły 15:12. – Uważam, że u nas była tendencja zwyżkowa, a po stronie bielszczanek spadająca, chociaż duży szacunek dla nich, że po porażce 0:3 potrafiły w wielkim stylu powrócić na złotego seta, bo walka była zacięta aż do dwunastego punktu – dodała Nowicka.

Ostatecznie łodzianki kończą sezon na piątym miejscu, chociaż w fazie zasadniczej uplasowały się na szóstej pozycji. Czy taki rezultat jest dla nich zadowalający? – Na pewno nie, bo celowałyśmy w medale. Wiemy, że będziemy mogły grać w pucharach, bo piąte miejsce to gwarantuje, ale myślę, że jest niedosyt. Cieszymy się jednak z tego ostatniego zwycięstwa – zakończyła Julia Nowicka.