Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Julia Mazur: Czeka mnie dużo pracy

Julia Mazur: Czeka mnie dużo pracy

fot. smsmpzps.pl

Julia Mazur jest wychowanką UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin, później grała w juniorskich drużynach Pałacu Bydgoszcz, SPS Volley Piła i Energa MKS SMS Kalisz. Przez ostatnie cztery lata uczyła się SMS PZPS Szczyrk, w tym roku czeka ją matura, musi połączyć ambicje sportowe z nauką. Pierwszy sezon na seniorskich parkietach bywa trudny, dlatego odpowiedni wybór klubu jest istotny.  

– Już jako juniorka miałam szansę grania w Kaliszu. Dziewczyny bardzo dobrze nas przyjęły, mimo że przyjeżdżałyśmy ze Szczyrku tylko na główne turnieje. Atmosfera była super, dobrze dogadywałam się z trenerami. Dzięki temu poznałam otoczenie, dziewczyny, widziałam jak odbywają się treningi, jak wygląda całe zaplecze klubu. Teraz dołączając do seniorskiej drużyny będę znała część osób, oswoiłam się z klubem, co pomoże przy przejściu do seniorskiej siatkówki. Rozmawiałam też z Weroniką Centką na temat tego pierwszego sezonu i różnic między juniorską a seniorską siatkówką, mówiła że w jej przypadku nie było tak źle – powiedziała Julia Mazur w dniu podpisania kontraktu o powodach wybrania oferty klubu z Kalisza.Zespół, jak określił trener Jacek Pasiński, ma być młody, ambitny i złożony z samych Polek. Perspektywiczne zawodniczki otrzymają również wsparcie kilku bardziej doświadczonych koleżanek. Następną z zawodniczek bardzo dobrze wpisujących się w ten plan jest Julia Mazur. Pierwsza z libero ogłoszonych przez kaliski zespół. – Indywidualnie, na pewno w pierwszym sezonie w LSK czeka mnie dużo pracy i trochę czasu będzie musiało upłynąć, żebym mogła się odpowiednio rozwinąć, ale jestem na to gotowa. Rozmawiałam już z Weroniką Centką, opowiedziała mi trochę o tym jak czuła się po przejściu z juniorskiej siatkówki do seniorskich rozgrywek.

Grała w młodzieżowych reprezentacjach, rywalizując m.in. z Moniką Jagłą, jej marzeniem jest gra w seniorskiej kadrze. Brała udział w zeszłorocznych mistrzostwach świata U20 w Meksyku, gdzie Polki zdobyły 5. miejsce. W reprezentacji grała razem z nową, klubową koleżanką – Weroniką Centką, która spędzi w MKS-ie kolejny sezon. Jakie Julia ma oczekiwania przed sezonem? – Ciężko powiedzieć o co będziemy grać w przyszłym sezonie, zwłaszcza z tak młodym składem. Bardzo chciałabym zagrać w play-offach. Myślę, że o medal będzie bardzo trudno, ale na przykład piąte miejsce uznałabym za sukces.

W przypadku dojścia do skutku planowanej kontynuacji rozgrywek juniorskich, Julia Mazur, wraz z juniorkami Energa MKS SMS Kalisz powalczy jeszcze o medal mistrzostw Polski juniorek w turnieju finałowym.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę