Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Julia Bergmann: Z każdym meczem musimy się poprawiać

Julia Bergmann: Z każdym meczem musimy się poprawiać

fot. volleyball.world

Żeńska reprezentacja Brazylii odniosła drugie zwycięstwo w kwalifikacjach olimpijskich. Po pokonaniu Argentyny na inaugurację, w tę niedzielę w Tokio pokonała Peru 3:0. W każdym secie siatkarki z Brazylii wygrywały bardzo pewnie – do 14, 13 i 15. Najwięcej punktów w meczu zdobyła Gabi – 17. – Te mistrzostwa nie pozwalają na spadki formy, musimy utrzymywać dużą regularność – podkreślił José Roberto Guimarães.

To było dobre zwycięstwo. Poprawiliśmy kilka rzeczy od meczu z Argentyną – powiedziała Julia Bergmann. – Lepiej dostosowaliśmy się do sytuacji i zagraliśmy spójniej. Szybciej możemy wyjść z trudnych sytuacji. To był dobry mecz i z każdym meczem musimy się poprawiać.

Tainara Santos w meczu przeciwko Peru zdobyła 7 punktów (6 z ataku i 1 w bloku). – Zwyciężyła nasza agresja, której trochę nam brakowało w meczu z Argentyną. W każdym momencie meczu byliśmy mocni. Jestem szczęśliwa, że zadebiutowałam w moich pierwszych kwalifikacjach olimpijskich. Mam nadzieję, że będą to bardzo pozytywne zawody dla Brazylii. Tutaj każdy mecz się bardzo liczy i jest jak finał – skomentowała zawodniczka.

To było nasze drugie zwycięstwo w kwalifikacjach olimpijskich i cały wynik tutaj jest bardzo ważny – podkreśliła Natália Araújo, libero reprezentacji Brazylii. – Zwycięstwa, sety, punkty, wszystko się liczy. Każdy mecz jest finałem, jesteśmy zadowoleni z wyniku. Teraz czas pomyśleć o meczu z Bułgarią.

Po meczu z Argentyną rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest utrzymanie koncentracji do końca – dodał José Roberto Guimarães, trener zespołu narodowego Brazylii. –  Musimy utrzymać agresywność do ostatniego punktu. Te mistrzostwa nie pozwalają na spadki formy, musimy utrzymywać dużą regularność. W meczu przeciwko Peru mieliśmy mniej wahań i utrzymaliśmy koncentrację od początku do końca meczu. Dostaliśmy wysoką notę ​​za właściwe zachowanie. Teraz musimy myśleć o Bułgarii i Portoryko, które osiągnęły świetny wynik w meczu z Belgią.

W kwalifikacjach olimpijskich Brazylia znajduje się w grupie B wraz z Argentyną, Peru, Bułgarią, Portoryko, Turcją, Belgią i Japonią. Zespoły grają przeciwko sobie, a dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny gwarantują miejsce na igrzyskach.

Zobacz również:
Wyniki kwalifikacji olimpijskich – turniej w Tokio

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved