Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jubileuszowy turniej Skry: ZAKSA najlepsza

Jubileuszowy turniej Skry: ZAKSA najlepsza

W Bełchatowie meczem PGE Skry z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zakończył się jubileuszowy turniej gospodarzy. W spotkaniu finałowym emocje przyniósł jedynie trzeci set spotkania. Dwie pierwsze partie gładko wygrali siatkarze Nikoli Grbicia, którzy również w końcówce trzeciej odsłony okazali się lepsi od bełchatowian.

Jako pierwsi na dwupunktowe prowadzenie wyszli kędzierzynianie (4:2), ale szybko ofiarna gra w obronie, a także skuteczne kontry wyrównały stan rywalizacji, a także pozwoliły bełchatowianom uzyskać minimalną zaliczkę (10:9). ZAKSA ponownie odskoczyła, dobrze funkcjonowała ofensywa, natomiast w szeregach gospodarzy zdarzały się nieporozumienia (13:17). Ekipa prowadzona przez Nikolę Grbicia swobodnie prowadziła swoją grę, Aleksander Śliwką kontrą z VI strefy dał jej piłkę setową (24:17) i to on chwilę później zakończył całą partię.

Druga rozpoczęła się od wyrównanej rywalizacji (7:7), dopiero dobry serwis Krzysztofa Rejno dał kędzierzynianom dwa oczka przewagi (10:8). Potem jednak ZAKSA włączyła wyższy bieg, Rejno królował również na siatce (17:11). Gospodarze turnieju mieli problem ze sforsowanie bloku rywali (14:22). Do tego doszły problemy z przyjęciem, natomiast blok, który był znakiem firmowym ekipy z Kędzierzyna-Koźla w tym secie, zakończył zmagania w całej odsłonie.

Chociaż set numer trzy rozpoczął się wyrównanej walki, to cały czas inicjatywa leżała po stronie ZAKSY, która ponownie lepiej prezentowała się w polu serwisowym, a także w ataku (11:8). Akcję ze środka skończył Jakub Kochanowski, dokładając do tego trudny serwis (14:11). W końcu podopieczni Michała Mieszko Gogola złapali wiatr w żagle, a także kontakt punktowy (15:16). Okazji do wyrównania nie wykorzystał Bartosz Filipiak (19:21). Tym samym kędzierzynianie szybko doprowadzili do piłki meczowej (24:21), w końcówce PGE Skra zatrzymała jeszcze Bartłomieja Klutha oraz Piotra Łukasika i doprowadziła  do remisu po 24. Trwała walka na przewagi (26:26), którą zakończył dopiero as serwisowy Łukasika,

PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3
(18:25, 14:25, 26:28)

Skra: Filipiak (13), Sander (9), Adamczyk (6), Mitić (1), Sawicki (3), Huber (5), Milczarek (libero) oraz Ebadipour (4) i Łomacz
ZAKSA: Kaczmarek (3), Kochanowski (5), Rejno (12), Toniutti (1), Śliwka (10), Semeniuk (5), Zatorski (libero) oraz Łukasik (9), Staszewski (1), Kluth (14), Prokopczuk (1) i Banach (libero)