Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jubileusz Norwida Częstochowa

Jubileusz Norwida Częstochowa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Klub Sportowy Norwid Częstochowa rozpoczął swoją działalność 20 lat temu. Z tej okazji w ubiegły czwartek w Salonie Ford Frank- Cars przy ul. Jagiellońskiej w Częstochowie odbyło się wyjątkowe przyjęcie.  To wyjątkowe spotkanie pozwoliło przybliżyć historię klubu.

Jubileuszowe spotkanie odbyło się w gronie zarządu, trenerów, zawodników oraz zaproszonych gości. Spotkanie uświetnił swoją obecnością Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski, przedstawiciele samorządu i władz lokalnych, zastępcy Prezydenta Miasta Częstochowy Piotr Grzybowski, Jarosław Marszałek, Ryszard Stefaniak, starosta częstochowski Krzysztof Smela oraz burmistrzowie i wójtowie miast i gmin naszego regionu.O początkach opowiedział dyrektor sportowy Radosław Panas, wspominając rok 1998 i pierwszą klasę sportową o profilu siatkarskim w IX LO. W 2002 roku na siatkarskiej mapie Polski pojawiło się Stowarzyszenie Sportowe Seniorzy-Juniorom Siatkówka 2002, w ramach którego swoją działalność rozpoczął Klub Sportowy Norwid Częstochowa. Norwid od samego początku stawiał sobie ambitne cele. Dzięki profesjonalnej kadrze trenerskiej osiągał coraz większe sukcesy sportowe i stawiał sobie coraz wyższą poprzeczkę.

Trener Piotr Gruszka swoje wystąpienie rozpoczął od wspomnień z klasy maturalnej, pierwszych turniejów i zwycięstw. Następnie wskazał kierunek, w którym zamierza poprowadzić drużynę, prezentując nazwiska zawodników, którzy pozwolą osiągnąć wyznaczone cele.

O tym jak ważna jest edukacja zawodników od najmłodszych lat oraz działaniom możliwym tylko dzięki wsparciu sponsorów i kibiców Klubu opowiedział prezes Krzysztof Wachowiak. – Dzisiaj nasz dwudziestolatek ma się dobrze! Szkoli wszystkie grupy wiekowe – od minisiatkówki, poprzez grupy młodzieżowe, aż po pierwszoligowy zespół Exact Systems Norwid Częstochowa i ma nadzieję na przywrócenie Częstochowie najwyższej klasy rozgrywkowej – dodał prezes Wachowiak.

źródło: tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę