Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Juantorena zastąpi N’Gapetha w Modenie

Juantorena zastąpi N’Gapetha w Modenie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Valsa Group Modena znalazła następcę francuskiego przyjmującego, Earvina N’Gapetha, który obrał turecki kierunek. W przeciwną stronę podążył Osmany Juantorena, który zdecydował się na powrót do Włoch i zasilił szeregi drużyny z Modeny.

Trwa kompletowanie składu Valsa Group Modena na sezon 2023/2024. Działacze włoskiej drużyny szybko znaleźli następcę Earvina N’Gapetha, który obrał turecki kierunek i w kolejnych rozgrywkach ma zdobywać punkty dla Halkbanku Ankara. Został nim Osmany Juantorena, który po przerwie wraca do ligi włoskiej.Osmany Juantorena to jeden z najlepszych siatkarzy świata w ostatnich kilkunastu latach. Wprawdzie najlepsze lata gry ma już za sobą, ale nawet w wieku 37 lat jest w stanie decydować o obliczu gry swojego zespołu. Tak było chociażby w niedawnym finale mistrzostw Turcji, w którym jego Ziraat Ankara w decydującym piątym starciu pokonał 3:1 Halkbank Ankara.

Juantorena Urodził się na Kubie i w latach 2003–2006 grał w reprezentacji tego kraju, sięgając z nią między innymi po brązowy medal Ligi Światowej. Później wyjechał do Włoch, a w 2011 roku otrzymał obywatelstwo tego kraju. W reprezentacji Italii występował w latach 2015–2021 i wywalczył z nią między innymi srebrny medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, brązowy medal mistrzostw Europy, a także zajął drugie miejsce w Pucharze Świata.

37-letni zawodnik ma w swej kolekcji wiele tytułów wywalczonych z klubami, głównie włoskimi – Itas Diatec Trentino (2009–13) oraz Cucine Lube Civitanova (2015–22). Trzykrotnie wygrywał Ligę Mistrzów, pięciokrotnie Klubowe Mistrzostwa Świata, a sześciokrotnie sięgał po mistrzostwo Italii. Ma też w dorobku mistrzostwo Turcji, Puchar i dwa Superpuchary Turcji z Halkbankiem Ankara oraz mistrzostwo Turcji z Ziraatem. W przeszłości reprezentował również Ural Ufa (liga rosyjska), a w minionych rozgrywkach bronił barw klubu z Szanghaju (liga chińska).

Osmany Juantorena nie jest pierwszym zawodnikiem, który w międzysezonowej przerwie zasilił szeregi klubu z Modeny. Wcześniej dołączyli do niego Maksim Sapożkow, Anton Brehme, Wład Davyskiba oraz Filippo Federici.

źródło: inf. własna, modenavolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę