Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Joshua Tuaniga: Czas pracuje teraz na naszą korzyść

Joshua Tuaniga: Czas pracuje teraz na naszą korzyść

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w najbliższy weekend rozegrają dwa ostatnie spotkania sparingowe przed startem nowego sezonu PlusLigi. – Będziemy oczywiście walczyć o zwycięstwo, lecz najważniejsze będzie odpowiednie przygotowanie do inauguracji sezonu – mówi Joshua Tuaniga, rozgrywający akademików z Kortowa.

Niespełna tydzień pozostał do wielkiej inauguracji nowego sezonu PlusLigi. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera rozegrali do tej pory cztery spotkania sparingowe.Bilans ekipy ze stolicy Warmii i Mazur to jedno zwycięstwo (3:0 nad Ślepskiem Malow Suwałki), jeden remis (2:2 z Treflem Gdańsk) i dwie porażki (0:3 i 1:3 również z Treflem Gdańsk). W miniony weekend olsztynianie wzięli udział w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach, gdzie zajęli 2. miejsce.

– W meczu ze Ślepskiem zagraliśmy na świeżości. Zabrakło nam tego w drugim dniu, lecz też trzeba przyznać, że ekipa z Gdańska postawiła mocne warunki. Nie zagraliśmy w pełni swoich możliwości. Czekamy z niecierpliwością na kolejnych zawodników, którzy dołączą do nas po weekendzie. Dopiero teraz wkraczamy w rytm meczowy – przyznał po piątkowym spotkaniu Jakub Ciunajtis, libero akademików.

Tuż po zmaganiach w Suwałkach, do drużyny dołączyli kolejni siatkarze – Joshua Tuaniga i Taylor Averill. – Po kilku dniach spędzonych w Olsztynie, czuję się bardzo dobrze – zarówno na boisku, jak i poza nim. Drużyna przywitała mnie bardzo ciepło. Po mistrzostwach świata potrzebowałem chwili na odpoczynek, lecz jestem już gotowy do ciężkiej pracy – przyznaje rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn.

Ostatnim przetarciem przed starem nowego sezonu PlusLigi będzie II Nowodworski Turniej Piłki Siatkowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Oprócz Indykpolu AZS Olsztyn, udział wezmą: Projekt Warszawa, LUK Lublin i Ślepsk Malow Suwałki. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w półfinale zmierzy się z LUK Lublin (sobota, 24.09 o godz. 14:30). Drugą partię tworzą drużyny z Warszawy i Suwałk. Przegrani zmierzą się w niedzielnym meczu o 3. miejsce (godz. 11:00), a finał rozpocznie się o godz. 13:30.

– Czas pracuje teraz na naszą korzyść. Jesteśmy już prawie wszyscy razem i ćwiczymy różne ustawienia. Poznajemy system, który przekazuje nam trener Javier. W najbliższy weekend będziemy oczywiście walczyć o zwycięstwo, lecz najważniejsze będzie odpowiednie przygotowanie do inauguracji sezonu  – kończy Tuaniga.

źródło: Indykpol AZS Olsztyn - materiały prasowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę