Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > José Roberto Guimarães: To wielkie wyzwanie

José Roberto Guimarães: To wielkie wyzwanie

fot. archiwum

Reprezentacja Brazylii w pierwszym meczu mistrzostw świata  pokonała Czeszki 3:1. Na parkiecie w tym spotkaniu pojawiło się w sumie sześć zawodniczek, które po raz pierwszy występują na mundialu. Dziś Brazylijki zmierzą się z rywalkami z Ameryki Południowej – Argentynkami. Trener José Roberto Guimarães przyznaje, że mecz z zespołem narodowym Argentyny będzie dużym wyzwaniem.

Spośród 14 zawodniczek, które w szeregach reprezentacji Brazylii rywalizują w mistrzostwach świata aż osiem to debiutantki – Kisy, Lorenny, Pri Daroit, Tainara, Lorena, Julia Kudiess, Nyeme i Natinha. W meczu z Czeszkami na parkiet nie weszły jedynie Lorena i Julia Kudiess.Wspaniale jest po raz pierwszy zagrać na mistrzostwach świata seniorek. Byłam trochę zaniepokojona, ale wszystkie zagrałyśmy dobrze i wygrałyśmy. Bardzo się cieszę i staram się wykorzystać każdą okazję. Teraz jesteśmy już skupieni na kolejnym wyzwaniu – powiedziała Tainara Santos. – Gra z Argentyną jest zawsze wyjątkowa, każdy mecz na mundialu jest wiele wart i musimy zrobić wszystko, aby wyjść z boiska ze zwycięstwem.

Trener José Roberto Guimarães przeanalizował drugiego przeciwnika Brazylii w mistrzostwach świata. – Uczyliśmy się Argentyny, a ponieważ jest to pojedynek południowoamerykański, zawsze jest to zacięty mecz. Większość ich zawodniczek pracuje za granicą, w Europie. Musimy być bardzo ostrożni. Krótko mówiąc, to wielkie wyzwanie,

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę