Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Joel Banks: Problemem, z którym najszybciej musimy się uporać jest brak stabilności

Joel Banks: Problemem, z którym najszybciej musimy się uporać jest brak stabilności

fot. CEV

PGE Skra Bełchatów w starciu z Asseco Resovią Rzeszów nie poradziła sobie najlepiej, przegrała 0:3 i tak naprawdę tylko w jednym momencie udało jej się złapać kontakt punktowy z liderem tabeli. – Porażka w Gdańsku i zero zdobyczy punktowej mocno nas zabolała. Taka już nasza historia w tym sezonie, ale moja drużyna pokazuje charakter i pokazała, że potrafi się odbić. Nie jesteśmy jednak stabilni. Potrafimy zagrać jeden mecz na wysokim poziomie, by w kolejnym zagrać o wiele słabiej i tak do tej pory wygląda nasz sezon – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki trener bełchatowian, Joel Banks.

To chyba nie była taka PGE Skra, jaką chciałoby się oglądać w tym ligowym klasyku?Joel Banks: – Zdecydowanie nie. W pierwszej rundzie nasz mecz był o wiele bardziej wyrównany. Teraz nie zagraliśmy jednak złego spotkania, przegraliśmy ze zdecydowanie lepszym rywalem i to było bardzo widoczne. Moim zawodnikom po meczu powiedziałem, że to jedno z tych spotkań, w których zagraliśmy dobrze, walczyliśmy o absolutnie każdą piłkę, ale tym razem drużyna po drugiej stronie siatki była wyraźnie lepsza.

Jeden z waszych większych problemów to przyjęcie?

– Myślę, że tak. Resovia swoim serwisem sprawiła nam sporo problemów, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że to zespół, który zagrywa na wysokim poziomie. Nie tylko jeśli chodzi o siłę serwisu, ale także o jego zmienność, zwłaszcza skróty rzeszowian okazały się dla nas problemem w tym meczu. Mój zespół też ma jakość w polu serwisowym i nasz plan na to spotkanie zakładał wykorzystanie tego i wywieranie presji na rzeszowian, starając się złamać ich linię przyjęcia. Nie zrobiliśmy tego z taką efektywnością jak w meczu w Bełchatowie, a przeciwnik świetnie sam zagrał pod względem serwisu i efektywności po przyjęciu.

Martwi się trener o to, że wizja udziału w play-off powoli się oddala od PGE Skry?

– Staram się skupiać na każdym kolejnym meczu. Oczywiste jest, że to spotkania, które przegraliśmy z niżej notowanymi od nas zespołami sprawiły, że jesteśmy w tej sytuacji, ale kiedy gramy z drużynami z górnej części tabeli, jesteśmy w stanie prezentować naprawdę dobry poziom. Niestety sporo spotkań wygraliśmy dopiero 3:2 i przez to nasz dorobek punktowy tak wygląda. Musimy jednak patrzeć na bieżącą sytuację i zwracać uwagę na zespoły, które znajdują się w tabeli obok nas. To są bardzo ważne mecze i dlatego porażka w Gdańsku i zero zdobyczy punktowej mocno nas zabolała. Taka już nasza historia w tym sezonie, ale moja drużyna pokazuje charakter i pokazała, że potrafi się odbić. Nie jesteśmy jednak stabilni. Potrafimy zagrać jeden mecz na wysokim poziomie, by w kolejnym zagrać o wiele słabiej i tak do tej pory wygląda nasz sezon.

Sądzi trener, że może to być problem z mentalem?

– Nie powiedziałbym. Myślę, że mentalność moich zawodników jest naprawdę dobra. Ciężko pracują, pomimo trudności, z którymi przychodzi nam się borykać. Myślę, że problemem, z którym najszybciej musimy się uporać jest brak stabilności na przestrzeni poszczególnych setów czy całego meczu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę