Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Joaquín Gallego nowym zawodnikiem Ślepska

Joaquín Gallego nowym zawodnikiem Ślepska

fot. Klaudia Piwowarczyk

Joaquín Gallego został nowym zawodnikiem Ślepska Malow Suwałki. 27-letni środkowy podpisał z klubem roczny kontrakt, obowiązujący do zakończenia sezonu 2023/2024. Gallego jest aktualnym reprezentantem Argentyny oraz wicemistrzem Portugalii ze Sporting Clube de Portugal. Będzie to debiutancki sezon Argentyńczyka w Polsce.

Joaquín Gallego urodził się 21 listopada 1996 roku w General Villegas, w prowincji Buenos Aires w Argentynie. Jest reprezentacyjnym kolegą Matíasa Sáncheza, rozgrywającego Ślepska Malow Suwałki. Mierzący 204 cm środkowy bloku zdobył w barwach reprezentacji Argentyny m.in. złoty medal Igrzysk Panamerykańskich (2019), srebrne medale mistrzostw Ameryki Południowej kadetów (2012) i Juniorów (2014), srebrny medal mistrzostw świata juniorów (2015) oraz srebrne medale Mistrzostw Ameryki Południowej (2019, 2021). Gallego występował dotychczas w Bolivar Volley, Alianza Jesús María Voleibol, Ciudad Voley, UNTREF Vóley, Obras San Juan Voley, Rotogal Boiro oraz Sporting Clube de Portugal, z którym zdobył tytuł wicemistrza Portugalii w sezonie 2022/2023.– Cieszę się, że mogę dołączyć do Ślepska Malow Suwałki i spróbować swoich sił w PlusLidze. To wyzwanie, do którego podchodzę z dużym zaangażowaniem i gotowością do ciężkiej pracy. Adaptację w kraju ułatwi mi z pewnością obecność Matiasa Sancheza, z którym mam przyjemność reprezentować Argentynę. Słyszałem o klubie wiele dobrych rzeczy. Wiem, że Suwałki sprzyjają rozwojowi sportowemu. Dodatkowo miałem możliwość odwiedzenia Polski w przeszłości i bardzo mi się podobało. Nie mogę doczekać się przylotu i rozpoczęcia nowej przygody, w nowym środowisku – mówi Joaquin Gallego, nowy środkowy Ślepska Malow Suwałki.

– Joaquín jest bardzo ciekawym środkowym, a my jesteśmy równie ciekawi procesu jego adaptacji na parkietach PlusLigi. To niewątpliwie utalentowany i perspektywiczny zawodnik, który wielokrotnie reprezentował swój kraj na międzynarodowej arenie, w tym m.in. w siatkarskiej Lidze Narodów. Wiemy, że będzie mu zdecydowanie łatwiej wkomponować się do naszej drużyny dzięki obecności Matíasa Sáncheza, z którym dobrze znają się z występów w reprezentacji Argentyny. Warto wspomnieć, że zdobył niedawno tytuł wicemistrzowski ze Sportingiem Clube de Portugal, gdzie był bez wątpienia pierwszoplanową postacią. Życzymy Joaquínowi dużo zdrowia, doskonałego sezonu w Suwałkach i owocnego debiutu w PlusLidze – mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę