Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Joanna Wołosz: Mam teraz chwilę oddechu

Joanna Wołosz: Mam teraz chwilę oddechu

fot. legavolleyfemminile.it

  – Jestem teraz w Polsce, ale sądzę, że za wkrótce znowu będę wracała do Włoch, bo sezon zacznie się zapewne szybciej, a co za tym idzie także przygotowania. Teraz mam chwilę oddechu, ale już chyba w połowie lipca będą się zaczynały przygotowania – przyznaje Joanna Wołosz, która w tym roku nie pojawi się na zgrupowaniu reprezentacji. Rozgrywająca niedawno przedłużyła umowę z Imoco Volley Conegliano. 

 Siatkarki reprezentacji Polski planują w tym roku spotkać się na zgrupowaniu. Joanny Wołosz jednak na nim zabraknie, co zostało ustalone już wcześniej. – Nie sądzę, bym pojawiła się na zgrupowaniu. Podjęliśmy już decyzję i od tego momentu już się nie kontaktowaliśmy w tej sprawie z trenerem,  Jestem teraz w Polsce, ale sądzę, że za wkrótce znowu będę wracała do Włoch, bo sezon zacznie się zapewne szybciej, a co za tym idzie także przygotowania. Teraz mam chwilę oddechu, ale już chyba w połowie lipca będą się zaczynały przygotowania – przyznała.  – Mam teraz też czas, choć nie jest to łatwe, spotkać się z lekarzem, z którym współpracuję, żeby ewentualnie mnie przebadał.  To jest też czas dla mnie bym mogła dojść do siebie fizycznie, a także robić różne inne rzeczy, by mimo wszystko utrzymywać formę – dodała jedna z najlepszych rozgrywających na świecie.

Siatkarka ta spędzi swój czwarty rok w Imoco Volley Conegliano. – To będzie już mój czwarty sezon w Conegliano i wydaje się, że znalazłam na ten moment swoje miejsce i czuję się tam dobrze. Nie brałam w ogóle pod uwagę zmiany klubu. Dogadaliśmy się z władzami klubu bardzo szybko. Jestem tam spokojna, mogę się rozwijać i grać z dużą satysfakcją – mówi.  Joannę Wołosz kusiły inne mocne kluby oferując wyższe kontrakty. – Dla mnie pieniądze były zawsze sprawą drugorzędną. Ważny jest dla mnie klimat, a przez trzy lata doskonale poznałam klimat i funkcjonowanie Imoco Volley i czasami nawet większy kontrakt nie da takiego szczęścia. Ja jestem tam szczęśliwa. Mam super zespół i codziennie chodzę na trening z uśmiechem na twarzy. Wydaje mi się, że to jest czasem ważniejsze, niż aspekt ekonomiczny.

Rozgrywająca przyznała, że czuje się w Italii bardzo dobrze. – Odpowiada mi kuchnia i styl życia Włochów. Ja już jestem tam pięć lat i mam mnóstwo znajomych, których tam poznałam.  Cenię sobie ich przyjażń. Dodatkowo Włochy są przepiękne. Mieszkając w Conegliano mam godzinę do morza, półtorej w góry, są też jeziora.  Jak się ma dzień, czy nawet pół dnia wolnego to zawsze jest gdzie odpocząć – opowiada. Włochy zostały mocno dotknięte przez pandemię koronawirusa.  –  Siedziałam w domu. Całe szczęście, że mam w mieszkaniu w Conegliano balkon gdzie jest cały dzień słońce. Odpoczywałam i korzystałam z tego. mamy ten plus , że cały zespół mieszka w jednym budynku, więc można powiedzieć, że miałyśmy kwarantannę budynkową. Praktycznie nikt nie wychodził. Raz na tydzień, na 10 dni robiłyśmy zakupy – dodaje.

Niedawno Wołosz obchodziła swoje 30. urodziny. – Weszłam w ten wiek i na początku troszkę się stresowałam, nie ukrywam. Przed urodzinami miałam lekkiego doła, bo mówię, to już chyba ten czas, że trzeba zacząć być poważnym i też inaczej patrzyć na życie. Natomiast nic się nie zmieniło – mówi.   Co zamierza robić po zakończeniu kariery? – Chciałabym robić coś swojego. własny biznes, nawet niekoniecznie pozostać przy siatkówce, choć to może się zmienić. Robię wszystko, by mieć dla siebie zabezpieczenie finansowe – przyznaje. Reprezentacji Polski zabraknie w Tokio. Czy Joanna Wołosz myśli już o igrzyskach w Paryżu w 2024 roku? – Szczerze mówiąc nie.  Nam się do Tokio  nie udało zakwalifikować i nasza nowa droga zacznie się od kolejnego roku, trzeba będzie walczyć, aby się na tych igrzyskach znaleźć.

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę