Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Joanna Wołosz powalczy o kolejne scudetto

Joanna Wołosz powalczy o kolejne scudetto

Joanna Wołosz już od 2017 roku reprezentuje barwy Prosecco Doc Imoco Conegliano. Reprezentantka Polski ma na koncie już pięć mistrzostw Włoch zdobytych z tym zespołem. W 2024 roku stanie przed szansą zdobycia szóstego.  Dowodzone przez swoją kapitan siatkarki Imoco Volley po raz drugi w półfinałowej rywalizacji pokonały  Igor Gorgonzola Novara i awansowały do finału.

SZÓSTY FINAŁ Z RZĘDU

Prosecco Doc Imoco Conegliano w półfinale  Serie A mierzyło się z Igor Gorgonzola Novara i zaczęły znakomicie.  Pewnie wygrały pierwszy mecz, w kolejnym jednak musiały uznać wyższość rywalek po tie-breaku kończąc tym samym imponującą serię 45 zwycięstw z rzędu.  W sobotę 13.  kwietnia rozegrano trzecie, decydujące starcie.  Joanna Wołosz i koleżanki podrażnione rozpoczęły z dużym animuszem, pewnie wygrały pierwszego seta. W drugiej partii walki nie brakowało, ale końcówka należała już do Imoco.  W trzeciej partii ekipa z Novary także postawiła trudne warunki, ale w pewnej części seta to Prosecco Doc Imoco Conegliano  przejęło kontrolę nad wydarzeniami i  przypieczętowało awans.

Ekipa Joanny Wołosz więcej punktowała atakiem (50:38), lepiej spisała się w bloku (8:4). W asach serwisowych było zaś 3:2 dla zwyciężczyń.  Liderkami Imoco były Isabelle Haak oraz Kathryn Plummer. Pierwsza z nich zdobyła 18 punktów, druga 15. Swoje dołożyła także Kelsey Robinson-Cook, autorka 12 punktów.  Joanna Wołosz zdobyła po punkcie blokiem i zagrywką.  Dla pokonanych 15 oczek zdobyła Marina Markova. W finale rywalem Prosecco Doc Imoco Conegliano będzie Savino Del Bene Scandicci z Polą Nowakowską w składzie.