Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Joanna Wołosz: Od początku musimy grać bardzo dobrze, żeby wygrać tę ligę

Joanna Wołosz: Od początku musimy grać bardzo dobrze, żeby wygrać tę ligę

fot. cev.eu

– To jest fajne, że grałyśmy półfinał teraz i możemy na miesiąc odstawić tę Ligę Mistrzyń i możemy skupić się na play-off ligi włoskiej. Wydaje mi się, że będziemy się przez ten okres skupiać na tym, co mamy na krajowym podwórku, ale VakifBank jest w naszej głowie praktycznie od pierwszego treningu i nie możemy się też tego doczekać – przyznała Joanna Wołosz.

Carraro Imoco Conegliano awansowało do finału Ligi Mistrzyń, w którym zmierzą się z VakifBankiem Stambuł. – Jesteśmy w bardzo dobrych nastrojach, bo muszę przyznać, że dwa ostatnie mecze w końcu czułyśmy, że grałyśmy lepiej niż poprzednie. Wchodzimy w taką fazę, że łapiemy formę i gra jest bardziej ustabilizowana. Czekamy na ten finał. Brąz i srebro mamy, brakuje nam złotego krążka o którym wszyscy naprawdę marzymy. Mam nadzieję, że w tym roku się uda, chociaż nie będzie łatwo – powiedziała Joanna Wołosz. – Od początku mówiliśmy, że zapewne będzie to finał z VakifBankiem, do tego dążyliśmy i mamy ten finał. Wydaje mi się, że to z nami najlepsza drużyna na świecie. Pokazują od wielu lat, że są w tej czołówce. To będzie fajny smaczek tego meczu, bo w zeszłym roku w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata udało nam się wygrać z nimi 3:2 po horrorze. Wydaje mi się, że to będzie dobra okazja do rewanżu. Mam nadzieję, że kolejny raz wyjdziemy z tego zwycięsko – dodała rozgrywająca.Siatkarki mają teraz ponad miesiąc, by przygotować się do tego starcia. – To jest fajne, że grałyśmy półfinał teraz i możemy na miesiąc odstawić tę Ligę Mistrzyń i możemy skupić się na play-off ligi włoskiej. Wydaje mi się, że będziemy się przez ten okres skupiać na tym, co mamy na krajowym podwórku, ale VakifBank jest w naszej głowie praktycznie od pierwszego treningu i nie możemy się też tego doczekać – podkreśliła siatkarka Imoco Volley Conegliano.

Imoco Volley Conegliano w ćwierćfinale ligi włoskiej zmierzy się z Il Bisonte Firenze. – Wydaje mi się, że to będzie idealny moment, żeby przygotować bardzo dobrą formę. Nie ukrywam, że liczymy na sześć meczów do końca sezonu ligowego, bo gra w play-off jest do dwóch wygranych meczów. Liczymy na sześć, żeby mieć cały tydzień przygotowań pod VakifBank po finałach, bo liczymy, że będziemy grać w finale scudetto. Od początku musimy grać bardzo dobrze, żeby wygrać tę ligę – stwierdziła Wołosz.

Finał Ligi Mistrzyń odbędzie się w ten sam dzień co decydujący mecz Ligi Mistrzów – 1 maja. – Na maksa gratuluję chłopakom z ZAKSY – powiedziała siatkarka, która oglądała drugi mecz półfinałowy kędzierzynian. – Chłopaki pokazali niesamowity charakter, widać było, że oni chcą to wygrać i nie ma innej opcji. Cieszę się, że będę miała możliwość spotkać osoby z Polski i mam nadzieję, że oni też mi dadzą energię, którą mają na boisku, bo my gramy chyba przed nimi, a później ja im oddam swoją. To na pewno będzie fajny akcent, jeżeli chodzi o finały – zakończyła Joanna Wołosz.

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę