Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Pacak zamknęła skład zespołu z Wrocławia

Joanna Pacak zamknęła skład zespołu z Wrocławia

fot. Michał Szymański

W dwóch początkowych tygodniach sierpnia #VolleyWrocław informował o zamknięciu pozycji rozgrywających, atakujących, libero oraz przyjmujących. Dopiero dziś możemy potwierdzić, że skład środkowych wrocławskiej drużyny na najbliższy sezon także został skompletowany. Do Łucji Kuriaty, Julii Stancelewskiej i Dominiki Witowskiej na środek siatki dołączy Joanna Pacak. 26-letnia brązowa medalistka Tauron Ligi oficjalnie zamyka skład siatkarek #VolleyWrocław na sezon 2022/2023.

Joanna Pacak to 26-letnia środkowa, która regularne treningi siatkarskie rozpoczynała w MKS Neptunie Końskie. W 2011 roku dołączyła do Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS Sosnowiec, a w 2012 została brązową medalistką mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA w kategorii kadetek.Jako juniorka dołączyła do Budowlanych Łódź, z którymi w tej kategorii wiekowej również zdobyła brąz, jednak tym razem – mistrzostw Polski. W tym samym roku Pacak była też częścią pierwszego zespołu Budowlanych, gdzie zadebiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Po kolejnych trzech sezonach w Legionowie, mierząca 187 cm wzrostu, środkowa dołączyła na taki sam okres do ŁKS-u Commerceconu Łódź. W barwach łódzkiego klubu trzykrotnie stawała na najniższym stopniu podium Tauron Ligi. W ostatnim sezonie o miejsce na boisku walczyła z mocnymi reprezentantkami Polski – Klaudią Alagierską i Kamilą Witkowską. Pacak pojawiła się na parkiecie w 23 meczach ŁKS-u – zdobyła w nich 79 punktów, w tym 42 atakiem, 7 zagrywką i 30 blokiem. Teraz z ekipy Łódzkich Wiewiór przenosi się do Wrocławia na zasadzie wypożyczenia. Środkowa nie ukrywa, że transfer do #VolleyWrocław daje jej szansę na regularną grę i walkę o wyjściową szóstkę.

– Dołączam do wrocławskiej drużyny po trzech sezonach spędzonych w ŁKS Commercecon Łódź, z którym zdobyłam trzy brązowe medale Tauron Ligi. Przechodzę do nowego zespołu po bezcenne boiskowe doświadczenia i sądzę, że będzie to dobre miejsce na doskonalenie moich siatkarskich umiejętności. Z trenerem Michalem Maškiem i Bartkiem Bartodziejskim pracowaliśmy już w poprzednich latach w Łodzi i liczę na to, że nasza współpraca będzie się układała tak samo dobrze, jak wtedy w sezonach w ŁKS-ie – mówi ostatnia środkowa dołączająca do ekipy Michala Maška.

– Od początku budowania zespołu założyliśmy sobie koncepcję z czterema środkowymi. Wobec kontuzji Oli Gancarz musieliśmy jednak zmienić nieco plany. W trakcie rozmów z agentami okazało się, że jest możliwość wypożyczenia Asi Pacak. Po rozmowach z Michalem zdecydowaliśmy się na ten ruch i od dziś Asia jest już z nami i kontynuuje przygotowania do sezonu 2022/23 w biało-zielonych barwach. Bardzo cieszę się z dołączenia Asi do naszego zespołu i życzę jej jak najwięcej radości we Wrocławiu – dodaje Jacek Grabowski, prezes Volleyball Wrocław S.A.

Transferem 26-letniej zawodniczki #VolleyWrocław oficjalnie zakończył kompletowanie składu siatkarek na sezon Tauron Ligi 2022/2023.

Skład #VolleyWrocław na sezon 2022/2023:
Rozgrywające: Adrianna Szady, Lucie Mühlsteinová
Atakujące: Melissa Evans, Zuzanna Kamińska, Julia Szczurowska
Libero: Joanna Chorąża, Magdalena Saad
Środkowe: Łucja Kuriata, Julia Stancelewska, Dominika Witowska, Joanna Pacak
Przyjmujące: Anna Bączyńska, Regiane Bidias, Aleksandra Gołębiowska, Aleksandra Gromadowska

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: volleywroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę