Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Joanna Pacak: Tutaj trzeba wykazać się ogromną cierpliwością

Joanna Pacak: Tutaj trzeba wykazać się ogromną cierpliwością

fot. Michał Szymański

Polki otworzyły turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich pewną wygraną nad Słowenią. W podstawowym składzie znalazła Joanna Pacak, a polska drużyna w sumie zablokowała rywalki aż 15 razy. Kolejnym przeciwnikiem jest Korea, z którą grając, jak zdradziła środkowa trzeba mieć jeszcze więcej cierpliwości.

Pierwszy mecz reprezentacji Polski w Łodzi otworzył się zgodnie z planem. Polki wyciągnęły wnioski z mistrzostw europy i pewnie pokonały Słowenki. – Pierwsze koty za płoty. Dostałyśmy na początek Słowenki, które pamiętamy z mistrzostw europy. To zawodniczki bardzo waleczne i z dużym charakterem. Jak było widać udało się je zdominować i wygrać 3:0 w pełni kontrolując mecz – mówiła środkowa, Joanna Pacak.

Polski blok wyglądał bardzo imponująco, a rywalkom na siatce napsuło krwi konkretne jego ustawienie. – Grały dosyć czytelnie, a nasz potężny blok w postaci Agnieszki i Magdy (Korneluk i Stysiak – przyp.aut) nie pozwolił im na wiele.

Nie da się ukryć, że bilety do Paryża są w zasięgu Polek. To wiąże się z dodatkowym stresem. Zespół jednak dalej pozostaje bardzo skupiony. – Wiem ile waży ten turniej, a emocje są naprawdę ogromne. Tym bardziej, że możemy się dzielić tymi emocjami z naszymi kibicami. Byli aktywni i wyraźnie szczęśliwi, że nas widzą. Cieszę się, że było ich tyle. To niesamowite. Emocje są wspaniałe, bo to być może nie ostatni raz w mojej karierze, kiedy gram w tak cudownym meczu – opowiedziała Pacak.

Kolejnym przeciwnikiem będą Koreanki. Polki już mierzyły się w tym sezonie z koreańską drużyną. – Ten koreański styl poznałyśmy już na VNL-u w tym sezonie. Różni się od tego europejskiego. Świetna gra w obronie i szybsze piłki. Koreanki mają też nieco inne warunki fizyczne. Natomiast myślę, że wspomnienia tamtego meczu pozwolą nam stanąć na wysokości zadania i pokonać je również teraz. Tutaj trzeba wykazać się ogromną cierpliwością. Myślę, że trener też nas do tego przygotuje. Ten zespół jest w stanie być cierpliwy – zakończyła Joanna Pacak.

Mecz Polska- Korea Południowa rozpocznie się już w niedzielę, 17 września, o godzinie 17:30. Transmisję całego turnieju kwalifikacyjnego można oglądać na antenach Polsatu Sport i TVP Sport. Wszelkie relacje i wywiady pojawiają się na naszym portalu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved