Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Mirek o kadrze: Połączenie doświadczenia i młodości

Joanna Mirek o kadrze: Połączenie doświadczenia i młodości

fot. Polsat Sport

– Największym zaskoczeniem jest dla mnie Kasia Wenerska i generalnie rozgrywające, które trener powołał – oceniła wybory Jacka Nawrockiego na pierwszą część sezonu kadrowego była reprezentantka Polski Joanna Mirek.

Jacek Nawrocki powołał szeroki skład na pierwszą część sezonu reprezentacyjnego. Pojawiło się w nim większość zawodniczek stanowiących o sile polskiej kadry. Wszak nie zagra ona w igrzyskach olimpijskich, ale jej priorytetem na najbliższe miesiące będzie utrzymanie się w Lidze Narodów. – Reprezentacja jest połączeniem doświadczenia i młodości. Znalazły się w niej zawodniczki z SMS-u, a także te, które wyróżniały się w naszej ligowej rzeczywistości. Pojawiły się też powroty. Wraca Martyna Grajber. Na pewno będzie ona mocną stroną w przyjęciu – oceniła Joanna Mirek, była mistrzyni Europy.Najwięcej zmian jest na rozegraniu, bowiem w kadrze zabrakło Joanny Wołosz i Marleny Kowalewskiej. Szkoleniowiec postanowił dać szansę za to mniej ogranym na arenie międzynarodowej zawodniczkom. Najwięcej doświadczenia ma z nich Julia Nowicka, a dla Eweliny Polak, Marty Krajewskiej i przede wszystkim Katarzyny Wenerskiej będzie to okazja do debiutu w biało-czerwonych barwach. – Największym zaskoczeniem jest dla mnie Kasia Wenerska i generalnie rozgrywające, które trener powołał. Jej powołanie dla wielu osób może być zaskoczeniem, ale Kasia swoją postawą zasłużyła na to, by znaleźć miejsce w reprezentacji. Myślę, że są to dziewczyny, które wyróżniały się w naszej lidze. Stanowią one połączenie doświadczenia z młodością. Marta Krajewska sportowo wywalczyła sobie miejsce w składzie Developresu i przez dużą część sezonu była pierwszą jego rozgrywającą. Uważam, że zasłużyła na to, aby spróbować swoich sił w reprezentacji – stwierdziła była reprezentantka Polski.

Kluczowym turniejem dla podopiecznych Jacka Nawrockiego będą w tym roku mistrzostwa Europy. Odbędą się one po igrzyskach olimpijskich. Biało-czerwone mają w nich pokusić się o dobry wynik, a w całym turnieju ma zaowocować praca wykonywana przez ostatnie lata. Na czempionat ma wrócić Joanna Wołosz, która bez wątpienia jest jednym z filarów polskiej kadry. – Mam nadzieję, że Asia Wołosz wróci do kadry na mistrzostwa Europy. Teraz trener chce dać szansę młodszym i mniej doświadczonym zawodniczkom w reprezentacji – zakończyła Joanna Mirek.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę