Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Chorąża: Był lekki stres

Joanna Chorąża: Był lekki stres

fot. #VolleyWrocław

To był ważny dzień dla młodej, siedemnastoletniej siatkarki #VolleyWrocław. Joanna Chorąża powoływana od pewnego czasu do wąskiego składu meczowego, wczoraj po raz pierwszy zagrała na ligowych parkietach.

Wrocławska przyjmująca urodziła się w marcu 2004 roku. Od kilku lat reprezentuje młodzieżowe barwy #VolleyWrocław, gdzie pełniła rolę kapitan i liderki zespołu. Jest także reprezentantką Polski w swojej kategorii wiekowej. Dotychczas największym sukcesem Chorążej było mistrzostwo Polski młodziczek, które zdobyła rok temu w Giżycku. W sezonie 2020/2021, z numerem osiem na koszulce, zasiliła szeroki skład seniorskiej drużyny #VolleyWrocław. Dzięki temu już w tak młodym wieku miała szansę trenowania ze starszymi oraz bardziej doświadczonymi koleżankami. Joanna Chorąża nominalnie występuje na pozycji przyjmującej, ale bardzo dobrze radzi sobie też jako libero.– Bardzo się cieszę, że w końcu miałam szansę pojawić się na boisku i zadebiutować w Tauron Lidze. Był lekki stres, ale chciałam tutaj podziękować wszystkim dziewczynom. Zawsze mnie wspierały i teraz nie miałam ani chwili zwątpienia, bo wiedziałam, że zawsze przy mnie są, a to pomogło mi wejść na parkiet z większym spokojem – powiedziała Joanna Chorąża, przyjmująca #VolleyWrocław. – Mam nadzieję, że gra z seniorskim zespołem przełoży się na moje występy w młodzieżowych drużynach, bo i tam mamy wiele dobrego do zrobienia. Doświadczenie, które zdobyłam z pewnością pomoże mi i całej drużynie w osiągnięciu kolejnych sukcesów – dodała Chorąża.

– Bardzo cieszę się, że dzisiaj na parkiecie możemy zobaczyć Asię. To jest dla naszego klubu małe święto. Bardzo mocno podchodzimy do tematu szkolenia, a podstawą naszej piramidy – są programy Volleymanii. Właśnie z jednego z nich jest, debiutująca dziś w Tauron Lidze, Asia Chorąża. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie częściej będziemy świętować debiuty, bo „w kolejce do gry” w seniorskim zespole są kolejne młode i utalentowane siatkarki – mówił podczas transmisji meczu w Ipli Krystian Janisz – dyrektor organizacyjny wrocławskiego klubu.

Joanna Chorąża to przykład młodej, utalentowanej siatkarki, która pnie się po szczeblach wrocławskiego systemu szkolenia. Praca z młodzieżą to właśnie podstawa piramidy. Programy Volleymania Wrocław i Volleymania Dolny Śląsk skupiają wokół siebie ponad 1000 młodych adeptek i adeptów siatkówki z rejonu. Młoda przyjmująca pochodzi z Janowic Wielkich, gdzie pod okiem trenera Piotra Lesińskiego stawiała pierwsze kroki w siatkówce – a wszystko dzięki wspomnianemu wcześniej programowi Volleymania Dolny Śląsk.

źródło: #VolleyWrocław

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę