Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Jiří Novák trenerem męskiej reprezentacji Czech

Jiří Novák trenerem męskiej reprezentacji Czech

fot. cev.eu

– Osiągnąłem kolejny cel, który pozwoli mi iść naprzód w moje karierze trenerskiej – skomentował nominację na stanowisko pierwszego trenera męskiej kadry Czech Jiří Novák. Były reprezentant naszych południowych sąsiadów ma przygotować zespół pod kątem najbliższych mistrzostw Europy.

Jiří Novák ma za na swoim koncie wiele sukcesów z czasów kariery zawodniczej. Z francuskim Paris Volley wywalczył aż osiem tytułów mistrza kraju. Trzy razy wznosił w górę Puchar Francji, dwa razy Superpuchar tego kraju, a w 2001 roku cieszył się z wygranej w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzów. W 2013 roku rozpoczął karierę trenerską. Przez ostatnie pięć lat pracował jako pierwszy szkoleniowiec VK ČEZ Karlovy Vary.

Na stanowisku trener reprezentacji Czech zastąpił Michala Nekolę. Głównym zadaniem nowego sternika naszych południowych sąsiadów będzie przygotowania drużyny do ME 2021. Jiří Novák podkreślił, że postara się przygotować wszystkich swoich graczy jak najlepiej do tego turnieju. – Najważniejsze dla mnie będzie to, aby zawodnicy ze sobą współpracowali, czuli się dobrze w zespole i zawsze walczyli jako drużyna.

Asystentem Nováka będzie Brazylijczyk Maurício Paes, który prowadził m.in. francuskie zespoły Paris Volley i Tours Volley-Ball czy japoński Panasonic Panthers. – Początkowo nie sądziłem, że ta współpraca będzie możliwa. Na szczęście Maurício zainteresował się moją propozycją. Będę szczęśliwy, że wzbogacimy się o inną perspektywę i będziemy mogli się od siebie wzajemnie uczyć.

Novák ma już wstępny plan na tegoroczną pracę z kadrowiczami. Przyznaje jednak, że tegoroczne powołania chce określać jako grupę roboczą. – Nie mamy w tym roku żadnego celu, dlatego nie chcę nazywać tego oficjalna nominacją. Jeśli kogoś nie będzie w tej grupie w tym roku, to nie znaczy, że drzwi są dla niego zamknięte. Będziemy trenować przez cały czerwiec. Początkowo damy czas zawodnikom na powrót do formy z trenerem fitness. Stopniowo będziemy zwiększać obciążenie i wprowadzać nowe elementy, które będziemy chcieli doskonalić.  

Nowy trener zapowiada, że w reprezentacji narodowej Czech znajdzie się miejsce dla wielu młodych graczy. – Chciałbym ich bardziej zaangażować w życie drużyny. Niektórzy są mocnymi punktami swoich klubów. Im szybciej wezmą na siebie odpowiedzialność, jaką jest gra w reprezentacji, tym lepiej.

Jiří Novák nie ukrywa, że chciałby, aby jego zespół w mistrzostwach Europy wziął udział w walce o medale. Wie jednak, że obecna sytuacja całego świata sportu jest trudna, a podstawowym zadaniem będzie wyjście z fazy grupowej.

źródło: cvf.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved