Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Jewgienija Starcewa: Wszyscy ucieszyli się, że igrzyska zostały przełożone, a nie odwołane

Jewgienija Starcewa: Wszyscy ucieszyli się, że igrzyska zostały przełożone, a nie odwołane

fot. Michał Szymański

Niedawno siatkarki Dinama Kazań sięgnęły po Puchar Rosji. MVP turnieju finałowego wybrana została Jewgienija Starcewa, rozgrywająca zespołu z Kazania. – Dla nas najważniejsze jest, że wróciła rywalizacja, możemy grać trenować i wygrywać. Dlatego też wygrana w Pucharze Rosji jest dla nas podwójnie ważna – mówiła rozgrywająca ekipy z Kazania.

Pandemia zmieniła krajobraz sportu. Udało się wrócić do rywalizacji na najwyższym poziomie, ale spotkania, również te finałowe, odbywają się w większości bez udziału publiczności. – Już od kilku miesięcy gramy w takich warunkach. Najtrudniej jest poradzić sobie bez kibiców, trudno gra się bez hałasu z trybun, to smutne, kiedy wchodzisz do hali i widzisz puste trybuny – mówiła Jewgienija Starcewa i dodała: – Do reszty już się przyzwyczailiśmy. Dbamy o siebie, o innych, regularnie się badamy i cały czas nosimy maski oraz rękawiczki. Dla nas najważniejsze jest, że wróciła rywalizacja, możemy grać trenować i wygrywać. Dlatego też wygrana w Pucharze Rosji jest dla nas podwójnie ważna – zapewniła rozgrywająca.Pandemia spowodowała, że w 2020 roku nie odbyły się zaplanowane igrzyska olimpijskie. Udało się jednak je przełożyć na 2021 rok. – Myślę, że wszyscy sportowcy ucieszyli się, że igrzyska olimpijskie zostały przełożone, a nie odwołane. Zawsze największe przygotowania towarzyszą właśnie igrzyskom, tak jest zarówno wśród sportowców, trenerów, managerów czy wszystkich zaangażowanych w ich organizację. Dla niektórych zawodników te igrzyska mogą być ostatnimi w ich karierze i moi. Takie turnieje nie powinny być odwoływane, mam nadzieję, że igrzyska olimpijskie w Tokio się odbędą – mówiła Jewgienija Starcewa.

Koronawirus sprawił, że podróżowanie, a co za tym idzie – organizacja międzynarodowych spotkań, stanowi spore wyzwanie. – Przez pandemię, kadry narodowe nie miały pełnych przygotowań. Reprezentantki zostały powołane na turniej w Kaliningradzie, ale ja ze względu na problemy zdrowotne, nie mogłam wziąć udziału. Koleżanki pojechały jednak z przyjemnością. Zespół trenował, zagrał kilka spotkań – wspominała Rosjanka. Teraz każdy sportowiec z olimpijską szansą liczy na to, że igrzyska olimpijskie w Tokio dojdą do skutku. – Jestem pewna, że siatkarze i siatkarki, które przygotowują do igrzysk olimpijskich czekają z jeszcze większą niecierpliwością na wspólne przygotowania i pokazanie jak najlepszych ich efektach w Tokio – zapewniła Jewgienija Starcewa.

źródło: olympicchannel.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved