Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jerzy Mróz: Liczymy, że uda nam się zorganizować Memoriał

Jerzy Mróz: Liczymy, że uda nam się zorganizować Memoriał

fot. archiwum

Nadal nie wiadomo, czy dojdzie do skutku Memoriał Huberta Wagnera. Organizatorzy liczą na to, że uda im się rozegrać ten coroczny turniej.  – Jesteśmy zdeterminowani, by grać, podobnie jak całe środowisko polskiej siatkówki. Oczywiście musimy mieć szansę, by zapewnić bezpieczne warunki uczestnikom naszego turnieju – powiedział Jerzy Mróz.

Po tym jak została odwołana Liga Narodów w siatkarskim kalendarzu na rok 2020 nie ma żadnej imprezy międzynarodowej. W chwili obecnej turniej poświęcony pamięci Huberta Wagnera nie został oficjalnie odwołany, pozostaje jednak pytanie, czy się odbędzie? –  Wiemy, że jest dzisiaj olbrzymie zapotrzebowanie na mecze na żywo, a przecież już w zeszłym roku mieliśmy rekordy frekwencji w hali i fantastyczne wyniki oglądalności w Polsacie Sport. W tym roku, o ile sytuacja zdrowotna w Polsce i na świecie pozwoli, zainteresowanie mogłoby być jeszcze większe. Dlatego robimy wszystko, by móc pokazać kibicom naszą reprezentację mistrzów świata w te wakacje – stwierdził prezes Fundacji Huberta Wagnera Jerzy Mróz. Na chwilę obecną organizatorzy wstrzymują się z podejmowaniem jakichkolwiek decyzji, wciąż czekają na rozwój sytuacji. – Ważne jest, by nie podejmować pochopnych decyzji, nie spieszyć się, bo życie przynosi nam nowe rozwiązania każdego dnia. Jesteśmy doświadczonym organizatorem i będziemy w stanie wszystko ustalić w ekspresowym tempie. Dlatego czekamy z decyzjami tak długo, jak to będzie możliwe – dodał prezes.Jerzy Mróz zapewnił, że jeżeli turniej nie dojdzie do skutku to kibice mogą się spodziewać się zwrotu pieniędzy za zakupione bilety. – Sprawa jest oczywista, jeśli turniej się nie odbędzie lub będzie rozgrywany w zupełnie innej formule każdy kibic, jeśli będzie chciał, otrzyma zwrot pieniędzy. Myślimy jednak nad wieloma rozwiązaniami, jak choćby bilet wirtualny. Mamy jednak nadzieję, że będzie można grać z publicznością, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa – przyznał Mróz. Przypomnijmy, że w tegorocznym Memoriale oprócz Polaków miały zagrać reprezentacje Argentyny, Tunezji oraz Iranu. W tym ciężkim czasie wciąż jest wiele niewiadomych.

– Mamy już zapytania od naszych zagranicznych gości, kontaktowała się w sprawie Memoriału choćby kadra Tunezji, która chce wiedzieć, czy turniej zostanie rozegrany. Wiem, że o imprezie, oczywiście w bezpiecznych warunkach, marzą także biało-czerwoni i pozostałe drużyny. Musimy jednak poczekać, jak będzie wyglądało odmrażanie sportu, nie tylko w naszym kraju, lecz na świecie. Pomysłów mamy wiele, lecz najpierw porozmawiamy o nich z naszymi partnerami, bo przecież bez udziału reprezentacji nie jesteśmy w stanie niczego zorganizować. Pomysły będą uzależnione od sytuacji zdrowotnej i tego, co będziemy mogli stworzyć. Jesteśmy gotowi działać błyskawicznie i wszyscy chcemy, by w tym roku po raz kolejny kibice mogli obejrzeć mecze najlepszego turnieju towarzyskiego na świecie. Tym bardziej, że mogą to być jedyne spotkania w tym sezonie kadrowym – zakończył Jerzy Mróz.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved