Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jerzy Mróz: Z decyzją możemy czekać do 20 czerwca

Jerzy Mróz: Z decyzją możemy czekać do 20 czerwca

fot. archiwum

– Czekamy w blokach startowych, z niczego nie rezygnujemy. Na dziś w naszej sytuacji nic się nie zmienia. Mamy datę, halę, uczestników. Jeśli będą warunki zorganizujemy XVIII Memoriał w pełnej formule – powiedział o tegorocznym memoriale Jerzy Mróz, prezes fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

Wciąż nie wiadomo czy w tym roku odbędzie się Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Mimo że powoli restrykcje związane z pandemią są znoszone, to nadal są restrykcje, które mogą uniemożliwić przeprowadzenie turnieju. Przede wszystkim chodzi o zamknięte granice krajów oraz brak możliwości organizowania imprez w halach z udziałem kibiców. Mimo tego organizatorzy memoriału się nie poddają. – Jesteśmy gotowi, czekamy w blokach startowych, z niczego nie rezygnujemy. Na dziś w naszej sytuacji nic się nie zmienia. Mamy datę, halę, uczestników. Jeśli będą warunki zorganizujemy XVIII Memoriał w pełnej formule. Wystarczy nam dosłownie kilka dni – powiedział Jerzy Mróz, prezes fundacji Huberta Jerzego Wagnera.Przypomnijmy, że memoriał był zaplanowany na 9–11 lipca, a wziąć miały w nim udział reprezentacje Tunezji, Argentyny i Iranu. Gdy wybuchła pandemia pojawił się pomysł, aby w turnieju zagrały kluby, ale taki scenariusz obecnie nie jest brany pod uwagę. – Albo organizujemy pełny memoriał, albo przekładamy imprezę na przyszły rok. Ze wszystkim jesteśmy gotowi. Możemy z decyzją czekać nawet do 20 czerwca. To nasz XVIII Memoriał Wagnera, nie potrzebujemy więc dużo czasu, by się przygotować – podkreślił Mróz, który nie wyklucza, że w przypadku braku możliwości wpuszczenia kibiców do hali mecze mogą odbyć się w mniejszym obiekcie. – Jeśli nie będziemy mogli wpuścić kibiców, nie ma sensu wynajmować Tauron Areny. Skorzystamy wówczas ze znajdującej się obok mniejszej hali – dodał prezes fundacji.

Niewykluczone także, że dojdzie do zmian wśród uczestników, bowiem niektóre reprezentacje mogą mieć problem z przylotem do Polski. – Na dziś mamy deklarację, że wszyscy chcą. A czy będzie to możliwe? Wciąż nikt tego nie wie. Rozmawiamy też z innymi federacjami – jest w Europie przecież wiele silnych reprezentacji. Serbia, Czechy, Niemcy czy Rosja – nie wykluczam ich przyjazdu w miejsce tych drużyn, które mieliśmy potwierdzone. Ale to na razie wciąż wróżenie z fusów. 4 czerwca odbędzie się pierwsze normalne posiedzenie zarządu PZPS, którego jestem członkiem. Po tym spotkaniu będziemy wiedzieli więcej – zakończył Jerzy Mróz.

 

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę