Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Jenny Lang Ping po zakończeniu igrzysk olimpijskich przejdzie na emeryturę

Jenny Lang Ping po zakończeniu igrzysk olimpijskich przejdzie na emeryturę

fot. FIVB

Słynna trenerka, a jednocześnie jeden z symboli kobiecej siatkówki Jenny Lang Ping po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Tokio w 2021 roku nie będzie już prowadzić reprezentacji Chin i przejdzie na emeryturę.

Jak wiadomo letnie igrzyska olimpijskie w stolicy Japonii zostały przełożone na rok 2021, co również zmieniło plany trenerki reprezentacji Chin. Początkowo Jenny Lang Ping miała przejść na emeryturę w bieżącym roku po zakończeniu igrzysk. Jak wiadomo z powodu pandemii koronawirusa większość sportowych imprez została odwołana lub przełożona, tak też stało się z Olimpiadą w Tokio. W związku z tym Lang Ping musiała odnowić umowę i odłożyć swój pierwotny plan przejścia na emeryturę również na następny rok. Powodem decyzji Lang Ping o przejściu na emeryturę jest  pogarszający się stan zdrowia. Innym powodem jest to, że chce spędzać więcej czasu ze swoją córką Lydią Bai, która mieszka w USA (grała w siatkówkę na Uniwersytecie Stanforda 2010–2013).Jenny Lang Ping od 10 lat prowadzi reprezentację Chin. Najpierw była trenerką w latachch 1995–1998, a następnie od 2013 roku. Z reprezentacją Chin zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w 2016 r. Warto podkreślić, ze Lang Ping jest pierwszą osoba w historii siatkówki, która zdobyła złoty medal na igrzyskach olimpijskich zarówno jako zawodnik – w Los Angeles 1984 i jako trenerka. Ponadto z reprezentacją Chin mogła cieszyć się z dwóch Pucharów Świata FIVB w 2015 oraz w 2019 roku. Dwa razy mogła cieszyć się ze srebrnych medali igrzysk olimpijskich (1996, 2008) oraz dwóch srebrnych krążków mistrzostw świata (1996, 2014). W 1996 roku Jenny Lang Ping została trenerką roku, tytuł ten przyznała jej FIVB.

źródło: worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę