Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Jenny Lang Ping po zakończeniu igrzysk olimpijskich przejdzie na emeryturę

Jenny Lang Ping po zakończeniu igrzysk olimpijskich przejdzie na emeryturę

fot. FIVB

Słynna trenerka, a jednocześnie jeden z symboli kobiecej siatkówki Jenny Lang Ping po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Tokio w 2021 roku nie będzie już prowadzić reprezentacji Chin i przejdzie na emeryturę.

Jak wiadomo letnie igrzyska olimpijskie w stolicy Japonii zostały przełożone na rok 2021, co również zmieniło plany trenerki reprezentacji Chin. Początkowo Jenny Lang Ping miała przejść na emeryturę w bieżącym roku po zakończeniu igrzysk. Jak wiadomo z powodu pandemii koronawirusa większość sportowych imprez została odwołana lub przełożona, tak też stało się z Olimpiadą w Tokio. W związku z tym Lang Ping musiała odnowić umowę i odłożyć swój pierwotny plan przejścia na emeryturę również na następny rok. Powodem decyzji Lang Ping o przejściu na emeryturę jest  pogarszający się stan zdrowia. Innym powodem jest to, że chce spędzać więcej czasu ze swoją córką Lydią Bai, która mieszka w USA (grała w siatkówkę na Uniwersytecie Stanforda 2010–2013).Jenny Lang Ping od 10 lat prowadzi reprezentację Chin. Najpierw była trenerką w latachch 1995–1998, a następnie od 2013 roku. Z reprezentacją Chin zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w 2016 r. Warto podkreślić, ze Lang Ping jest pierwszą osoba w historii siatkówki, która zdobyła złoty medal na igrzyskach olimpijskich zarówno jako zawodnik – w Los Angeles 1984 i jako trenerka. Ponadto z reprezentacją Chin mogła cieszyć się z dwóch Pucharów Świata FIVB w 2015 oraz w 2019 roku. Dwa razy mogła cieszyć się ze srebrnych medali igrzysk olimpijskich (1996, 2008) oraz dwóch srebrnych krążków mistrzostw świata (1996, 2014). W 1996 roku Jenny Lang Ping została trenerką roku, tytuł ten przyznała jej FIVB.

źródło: worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved