Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jenia Grebennikov: Znamy nasz potencjał

Jenia Grebennikov: Znamy nasz potencjał

fot. Aleksandra Twardowska

Zespół Leo Shoes Modena rywalizuje aktualnie w turnieju grupy D Ligi Mistrzów w Roeselare. Za włoską drużyną zwycięstwa nad Kuzbassem Kemerowo i Vervą Warszawa Orlen Paliwa. Jenia Grebennikov przyznał, że w obliczu niedawnych porażek na krajowych parkietach, te wygrane są niezwykle cenne. – Świadomość, że zrobiliśmy krok do przodu w Lidze Mistrzów, zapewni nam spokój ducha – podkreślił.

W ostatnich tygodniach drużynie Leo Shoes Modena wiodło się ze zmiennym szczęściem. Pod koniec listopada przegrała 1:3 z Vero Volley Monza, zaś w grudniu musiała uznać wyższość Sir Safety Perugia (0:3) i Tonno Callipo Vibo Valentia (0:3). Przełamanie przyszło w pojedynku z Consar Ravenna, w którym siatkarze Leo Shoes triumfowali 3:0.Ważna była dla nas reakcja. Zrobiliśmy to z Ravenną, przeciwko której nie zagraliśmy źle. Poprawiliśmy się indywidualnie i zbiorowo we wszystkich obszarach gry – zaznaczył Jenia Grebennikov.

Libero dodał, że bardzo ważne jest ciągłe podnoszenie poziomu gry. Aktualnie zespół Grebennikova rywalizuje w grupie D Ligi Mistrzów. Za Leo Shoes dwie wygrane – z Kuzbassem Kemerowo oraz Vervą Warszawa Orlen Paliwa. – Rozwinęliśmy swój poziom gry i w tych dwóch grach potrafiliśmy dostosować się do rywala. Kemerowo i Warszawa mają dwa zupełnie różne style gry, ale z technicznego punktu widzenia nam udało nam się nie ulec zmianie – powiedział zawodnik ekipy z Modeny.

Jenia Grebennikov podkreślił, że sezon jest długi i aktualnie nic nie jest przesądzone. – Nic nie zostało rozstrzygnięte ani w lidze, ani w Europie. Znamy nasz potencjał. Teraz musimy to kontynuować bez rozpraszania się. Celem Leo Shoes jest pokonanie Knack Roeselare i zakończenie turnieju LM bez porażki.

Libero dodał, że teraz bardzo ważne jest, aby każdy członek Leo Shoes dał z siebie wszystko, aby pomóc drużynie. – Ważne było również, aby zacząć od nowa wygrywać, aby odzyskać pewność siebie. Pewność przychodzi po wygranej, a jeśli wygramy z Knack, na pewno wrócimy do Modeny spokojniejsi i pewniejsi. Od teraz każdy mecz będzie miał dla nas fundamentalne znaczenie. A świadomość, że zrobiliśmy krok do przodu w Lidze Mistrzów, zapewni nam spokój ducha. Krok po kroku możemy pokazać, ile naprawdę jesteśmy warci.

źródło: inf. własna, La Gazzetta dello Sport

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved