Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jelena Blagojević: Te trzy punkty są dla nas bardzo ważne

Jelena Blagojević: Te trzy punkty są dla nas bardzo ważne

– Zdobyliśmy trzy punkty i jesteśmy bliżej awansu do kolejnej rundy. Zagraliśmy dobrze, a nie było łatwo, bo Prometej jest dobrą drużyną. Jego problemem jest to, że nie ma odpowiedniej rywalizacji w lidze – powiedział po odniesieniu czwartej wygranej w fazie grupowej Ligi Mistrzyń Stephane Antiga, szkoleniowiec Developresu.

Trwa dobra passa siatkarek Developresu Bella Dolina Rzeszów, które w Lidze Mistrzyń nie zaznały jeszcze goryczy porażki. We wtorek podopieczne Stephane’a Antigi wygrały u siebie z Prometejem Dnipro bez straty seta. – Zagrałyśmy bardzo fajny mecz. Wiedziałyśmy, że Prometej będzie próbował zrobić to samo, co my wykonałyśmy na Ukrainie. Jednak byłyśmy dobrze przygotowane do tego meczu. Zdawałyśmy sobie sprawę, że te 3 punkty są dla nas bardzo ważne. Byłyśmy bardzo skupione, skoncentrowane i wykonałyśmy przedmeczowe założenia. To przełożyło się na zwycięstwo – powiedziała Jelena Blagojević, przyjmująca wicemistrza Polski.

Najwięcej problemów gospodynie miały w drugim secie, w którym przegrywały 20:22, ale zdołały wygrać zaciętą końcówkę. – Mądrze zagrywałyśmy, a potem blokowałyśmy i broniłyśmy. Drugi set dał nam przewagę, a trzeci był już dla nas łatwiejszy ze strony mentalnej. Cieszymy się z tej wygranej, ale teraz skupiamy się już na piątkowym meczu – dodał serbski filar zespołu z Rzeszowa.

Radości z wygranej nie ukrywał także jego szkoleniowiec. – Oczywiście, że jestem zadowolony. Zdobyliśmy trzy punkty i jesteśmy bliżej awansu do kolejnej rundy. Zagraliśmy dobrze, a nie było łatwo, bo Prometej jest dobrą drużyną. Jego problemem jest to, że nie ma odpowiedniej rywalizacji w lidze. Na razie w Lidze Mistrzyń nie wygrał żadnego meczu, ale i tak gra dobrze – ocenił Stephane Antiga.

Jego drużyna jest na fali. Zajmuje pozycję lidera w TAURON Lidze oraz prowadzi w grupie A Ligi Mistrzyń. – Widać, że dziewczyny dobrze przepracowały przerwę świąteczno-noworoczną. To dobry znak, bo po niej rozegraliśmy trzy dobre mecze. Przed nami spotkanie ligowe z zespołem z Wrocławia, a później pucharowy mecz z ŁKS-em, ale na pewno będziemy na nie gotowi – zadeklarował francuski trener Developresu.

źródło: Developres Rzeszów - Youtube, opr. własne