Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jelena Blagojević: Takie zwycięstwa budują zespół

Jelena Blagojević: Takie zwycięstwa budują zespół

fot. Michał Szymański

– Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa, bo dla nas, jako młodego zespołu, takie triumfy na arenie międzynarodowej są ważne. To coś innego niż rywalizacja ligowa, nowe doświadczenie. Takie wygrane, które nie przychodzą łatwo budują też zespół – powiedziała po  pierwszym meczu Developresu Rzeszów w Lidze Mistrzów Jelena Blagojević. 

Developres Bella Dolina Rzeszów udanie zainaugurował rozgrywki Champions League. Podopieczne Stephane’a Antigi pokonały we własnej hali niemiecki Dresdner SC. Rywalki postawiły twarde warunki i ostatecznie rzeszowianki triumfowały po tie-breaku. – To solidna drużyna, która naprawdę potrafi dobrze grać – powiedział po spotkaniu o rywalkach trener Developresu Stephane Antiga. –  Fajnie, że wygraliśmy, ale trochę szkoda, że nie pokonaliśmy ich 3:1, bo mieliśmy na to szansę, patrząc na statystyki byliśmy trochę lepsi w każdym elemencie. Taka jest jednak siatkówka, pokazaliśmy, że mamy kilka fajnych atutów i mimo wszystko cieszę się, że zaczęliśmy te rozgrywki od zwycięstwa – dodał francuski szkoleniowiec.–  Jestem bardzo zadowolona z tego, że udało się wygrać tego  tie-breaka, zwłaszcza, że parę dni temu przegrałyśmy w pięciu setach z Legionovią. Kolejny raz grałyśmy zatem tak wyrównane spotkanie i dla mnie jest to bardzo ważne, że je wygrałyśmy, bo mogłyśmy pokazać charakter naszego zespołu – skomentowała z kolei pojedynek Jelena Blagojević. – Było parę momentów w czwartym secie, w których mogłyśmy już skończyć ten mecz, ale zrobiłyśmy parę błędów, a rywalki zagrały bardziej agresywnie. Cieszymy się bardzo, bo dla nas, jako młodego zespołu takie zwycięstwa na arenie międzynarodowej są ważne. To coś innego niż rywalizacja ligowa, nowe doświadczenie. Takie wygrane, które nie przychodzą łatwo budują też zespół – dodała przyjmująca.

Mimo porażki zadowolona z postawy swojej ekipy była też Maja Storck, atakująca Dresdnera SC. – Na początku meczu byłyśmy zestresowane, mamy w składzie dużo młodych dziewczyn, które grały w Lidze Mistrzyń pierwszy raz. W drugim secie dobrze zaczęłyśmy, grałyśmy lepiej w ataku i zagrywce, poczułyśmy się pewniej i udało nam się wywalczyć ten jeden punkt. Uważam, że zagrałyśmy dobre spotkanie – stwierdziła Szwajcarka polskiego pochodzenia.

źródło: Developres Rzeszów - Youtube, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę