Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jelena Blagojević: Szczęście jest nie do opisania

Jelena Blagojević: Szczęście jest nie do opisania

Reprezentacja Serbii obroniła tytuł mistrzyń świata. Podopieczne trenera Santarelliego nie przegrały żadnego spotkania w tym turnieju, a w finale bez straty seta pokonały Brazylijki. – Szczęście jest nie do opisania. To, co dziewczyny zrobiły na boisku, jest niesamowite. Grały, walczyły. Wygrać 3:0 w finale, wygrać wszystkie mecze – naprawdę niesamowite. Gratulacje, ogromne brawa dla wszystkich, którzy tutaj byli. Coś niesamowitego dla Serbii, dla serbskiej siatkówki, naszej historii, tych młodych dziewczyn. Bardzo się cieszę – powiedziała Jelena Blagojević.

Mecze o medale mistrzostw świata kobiet zakończyły się w trzech setach. Najpierw Włoszki pokonały Amerykanki, a następnie Serbki rozprawiły się z Brazylijkami.

Szczęście jest nie do opisania. To, co dziewczyny zrobiły na boisku, jest niesamowite. Grały, walczyły. Wygrać 3:0 w finale, wygrać wszystkie mecze – naprawdę niesamowite. Gratulacje, ogromne brawa dla wszystkich, którzy tutaj byli. Coś niesamowitego dla Serbii, dla serbskiej siatkówki, naszej historii, tych młodych dziewczyn. Bardzo się cieszę – mówiła po spotkaniu Jelena Blagojević.

Przed pojedynkiem w serbskie siatkarki spodziewały się bardziej zaciętego meczu, nie wykluczały, że o złoto będą bić się w tie-breaku. – Gdy rozmawiałyśmy przed meczem, to wszystkie obstawiałyśmy 3:2, ale to, jak dziewczyny grały… Pierwsze dwa sety, gdzie cały czas przegrywały trzema, czterema punktami, a później – nie wiem, jak to opisać – przyznała Blagojević. – Trochę tak to wyglądało, jakby Brazylia nie była na 100% skoncentrowana, a nasz zespół grał, dziewczyny, które wchodziły na boisko zadaniowo robiły to, co trener od nich wymagał. Cały zespół się wspierał. 3:0 wygląda ostro, ale drużyna włożyła dużo serducha, pokazała, że marzy i chce być najlepsza – dodała.

W serbskich szeregach po raz kolejny liderką była Tijana Bosković. Siatkarka ma za sobą bardzo udany turniej, została również wybrana najlepszą atakującą i MVP całych mistrzostw. – Tijana cały turniej pokazała, że jest po prostu najlepszą zawodniczką na świecie. Pokazała, że jest najlepsza, prowadziła swój zespół jako kapitan – zakończyła Blagojević. Nagrody indywidualne otrzymały również inne siatkarki Serbii – najlepszą rozgrywającą wybrana została Bojana Drca, a libero – Teodora Pusić. Pozostałe nagrody powędrowały do Włoszek i Brazylijek – najlepszymi środkowymi została Ana Carolina Da Silva i Ana Danesi, zaś przyjmującymi Gabriela Braga Guimaraes i Miriam Sylla.

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl