Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jelena Blagojević: Musimy cieszyć się tym, że znów zaszłyśmy tak daleko

Jelena Blagojević: Musimy cieszyć się tym, że znów zaszłyśmy tak daleko

fot. Łukasz Krzywański

– Wierzę, że wszyscy nam kibicowali, chciałoby się mieć w kobiecej Lidze Mistrzyń taką drużynę, jaką ZAKSA jest w męskiej. Tam wygrywa rozgrywki, zdobywa medale. Nam nasze mecze na razie dały dużo doświadczenia, które ten młody zespół będzie mógł wykorzystać. I skrzydeł, bo widzą, że możemy grać z takimi zespołami jak Vakifbank, czy Eczacibasi, najlepszymi na świecie – powiedziała w rozmowie ze Sport.pl Jelena Blagojević.

Developres Rzeszów nie zdołał sprawić niespodzianki. Polski zespół przeciwstawił się Eczacibasi Stambuł, ale nie zdołał awansować do półfinału. Rzeszowianki po porażce 1:3 we własnej hali, na terenie rywala uległy 2:3. – Szkoda nam przede wszystkim tego pierwszego meczu w Rzeszowie. Gdybyśmy doprowadziły w nim do piątego seta, a nie przegrały czwartego na przewagi, to może byłoby trochę inaczej – powiedziała w rozmowie ze Sport.pl Jelena Blagojević.Rzeszowianki po raz drugi z rzędu zakończyły przygodę z Ligą Mistrzyń na ćwierćfinale. W zeszłym roku w ćwierćfinale najpierw wygrały we własnej hali 3:2 a następnie na wyjeździe uległy VakifBankowi Stambuł 1:3. – Grałyśmy w Lidze Mistrzyń bardzo dobrze, tak, jak w zeszłym roku. Jak jesteś na tym etapie rozgrywek to na pewno trafisz na silny zespół. Nie trzeba się oszukiwać: wiemy, że to są zespoły zbudowane, żeby wygrać Ligę Mistrzyń. W składach mają wielkie gwiazdy, a w budżetach ogromne pieniądze. To zrobiło różnicę. Dlatego musimy cieszyć się tym, że znów zaszłyśmy tak daleko i że tego ćwierćfinału nie przegrałyśmy dwa razy po 0:3 – podkreśliła siatkarka zespołu z Rzeszowa.

Drużyna prowadzona przez trenera Antigę po raz kolejny była jedynym polskim zespołem w ćwierćfinale. Znacznie lepiej ekipom z Polski idzie w męskiej edycji tych rozgrywek. – Zrobiłyśmy fajną robotę i z dobrej strony zaprezentowaliśmy nasz klub, jak i polską siatkówkę. Wierzę, że wszyscy nam kibicowali, chciałoby się mieć w kobiecej Lidze Mistrzyń taką drużynę, jaką ZAKSA jest w męskiej. Tam wygrywa rozgrywki, zdobywa medale. Nam nasze mecze na razie dały dużo doświadczenia, które ten młody zespół będzie mógł wykorzystać. I skrzydeł, bo widzą, że możemy grać z takimi zespołami jak Vakifbank, czy Eczacibasi, najlepszymi na świecie – podsumowała przyjmująca Developresu Rzeszów.

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę