Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Jelena Blagojević: Moim celem jest kariera trenerska

Jelena Blagojević: Moim celem jest kariera trenerska

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Możliwa jest profesjonalna kariera sportowa za granicą i udane studia. Dowodem na to jest historia Jeleny Blagojević, reprezentantki Serbii, dwukrotnej mistrzyni Europy, a zarazem kapitan rzeszowskiego Developresu SkyRes.  Jelena ukończyła w 2019 roku program studiów Coach in Sports, postanowiła kontynuować edukację i rozwój zawodowy, więc zapisała się na studia magisterskie do programu Coach in Sports.

Doświadczenie ze studiów na Wydziale Sportu jest dla mnie bezcenne – mówi z dumą Jelena Blagojević.– Podczas studiów poznałem wielu najlepszych profesorów, z którymi mogłem wymieniać wiele pomysłów i doświadczeń. Są to uznani eksperci z bogatym doświadczeniem w pracy w sporcie. Właśnie z tego powodu nauka i przygotowywanie się do egzaminów poprzez konsultacje z nimi była dla mnie bardzo interesująca, a zatem w pewien sposób łatwiejsza. Na wydziale zawsze rozumieli moje liczne obowiązki sportowe w klubie i reprezentacji i jestem im za to bardzo wdzięczna. Moim celem jest praca trenerska, więc jestem przekonana, że moje doświadczenie na boisku, zdobyta wiedza teoretyczna, którą nabywam na Wydziale Sportu, przyniosą dodatkową wartość i pomogą mi odnieść sukces po zakończeniu kariery.

O pomyśle kontynuowania edukacji i zapisania się na studia magisterskie Jelena mówi. – To będzie kolejny krok wyżej i krok dalej w przygotowaniach do tego, co mnie czeka. Wiedza i edukacja są punktem wyjścia na drodze do sukcesu w karierze trenerskiej. Chcę korzystać ze wszystkich możliwości, jakie Wydział Sportu oferuje aktywnym sportowcom, a także uczyć się od najlepszych profesorów na wydziale.

Jestem zadowolony z rozwoju mojej kariery. Jesteśmy wicemistrzyniami Polski, grałyśmy dobrze i przegrałyśmy tytuł zaledwie o jeden punkt. Jeśli chodzi o mnie osobiście, sezon był bardzo udany, nie doznałem żadnych kontuzji i zostałam najlepszą przyjmującą Pucharu Polski. Jeśli chodzi o drużynę narodową, tego lata mamy  przerwę w rywalizacji. Koronawirus zatrzymał nas wszystkich, ale w przyszłym roku Serbia powróci na parkiet i pojedziemy walczyć na igrzyskach olimpijskich – podsumowała Jelena Blagojević.

źródło: fzs.edu.rs, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved