Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jelena Blagojević: Medale sprawiają, że wszystko można wytrzymać

Jelena Blagojević: Medale sprawiają, że wszystko można wytrzymać

fot. Developres Rzeszów

– Jak tylko skończyłam sezon w klubie, od razu pojechałam na kadrę, tak że od 10 maja do teraz byłam w reprezentacji. Oczywiście, że jestem zmęczona, bo to jest normalne. W ciągu miesiąca mieliśmy praktycznie dwie duże imprezy, więc zarówno fizycznie, jak i psychicznie jestem zmęczona, ale dwa medale są tak dużą sprawą, że można wszystko wytrzymać – powiedziała w wywiadzie dla klubowych mediów Jelena Blagojević.

Przyjmująca Developresu Bella Dolina Rzeszów przyznała, że igrzyska wcale nie były priorytetem dla serbskie kadry. Ważniejsze były mistrzostwa Europy przed własną publicznością. – Dla nas od początku najważniejsze były mistrzostwa Europy, bo graliśmy je u siebie. Do Tokio też pojechałyśmy po medal, bo w naszej kolekcji brakowało złota olimpijskiego. Chciałyśmy zdobyć złoto, ale brąz też jest piękną sprawą, bo medal olimpijski jest marzeniem każdego sportowca. Potem były mistrzostwa Europy w Serbii. Na samym końcu przegrałyśmy z lepszymi tego dnia Włoszkami, ale medal zdobyłyśmy i jesteśmy jedyną kadrą z Europy, która na obu imprezach stała na podium. Blagojević podczas europejskiego czempionatu zaskoczyła nową pozycją na boisku. Zoran Terzić przemianował ją na libero, ale siatkarka uspokaja, że w klubie będzie po staremu grała na przyjęciu. – Na mistrzostwach Europy grałam na pozycji libero. Brakowało mi ataku, trochę atakowałam, ale mało. Tak naprawdę w kadrze mogłabym grać też jako środkowa, bo gra w reprezentacji to marzenie sportowców, więc dostosowuję się do potrzeb trenera. Teraz wróciłam do klubu na swoją nominalną pozycję. Mam jeszcze trochę czasu, żeby trenować i poznać się z dziewczynami. 

źródło: Developres Rzeszów - Facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę