Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Jelena Blagojević: Chemik i Developres można porównać z klubami ligi włoskiej

Jelena Blagojević: Chemik i Developres można porównać z klubami ligi włoskiej

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Przerwa nie jest korzystna dla żadnej drużyny. W innych ligach pojawiają się mecze drużyn z końca tabeli, w których te zagrażają tym z czołówki. W Polsce nie możemy tego zobaczyć. Grałam w Chemiku i teraz w Developresie i po latach, które w nich spędziłam, mogę porównać oba kluby z tymi grającymi w lidze włoskiej. Są do nich podobne od poziomu organizacji klubu po zawodniczki, które mogłyby sobie poradzić we Włoszech – powiedziała Jelena Blagojević.

Reprezentacja Serbii kobiet od wielu lat nie schodzi z podium najważniejszych siatkarskich imprez. Źródłem sukcesu jest nie tylko wyjątkowo zgrany zespół, ale również i Zoran Terzić, który potrafi przekazać wiele cennych wskazówek. Jedną z jego podopiecznych jest Jelena Blagojević, która stanowi o sile Developresu SkyRes Rzeszów. – Zoran Terzić jest specyficzny, ale jego sukcesy pokazują, że wszystko robi perfekcyjnie. Przystosowałam się do życia z kadrą i gry pod jego wodzą. Jedną historię z trenerem w tle zapamiętam na długo. Kiedy zdobywałyśmy mistrzostwo Europy w 2017 roku w czasie finału, gdy już wygrałyśmy, myślał, że jesteśmy dopiero po dwóch setach. Nie potrafił zrozumieć, dlaczego szalejemy ze szczęścia. Zorientował się, dopiero kiedy zobaczył przygotowania do ceremonii medalowej, ale po meczu mówił, że wcale nie jest zadowolony z naszej gry. Musiałyśmy zdobyć mistrzostwo świata rok później, żeby go zadowolić – zdradziła przyjmująca.Serbki, które odważnie mogły spoglądać w kierunku olimpijskiego złota w Tokio, muszą przełożyć swoje plany na przyszły rok. Czy dla tak zgranego zespołu przełożenie igrzysk może stanowić problem? – Gdy zaczęła się epidemia, to wszystkie stwierdziłyśmy, że pewnie nie będzie igrzysk, bo sytuacja wyglądała zbyt poważnie. Z jednej strony ten rok będzie trochę pusty, bo praktycznie bez grania dla reprezentacji, ale z drugiej mamy bonusowy czas, żeby się dobrze przygotować na bardzo intensywny przyszły sezon. Będziemy o rok starsze, ale mam nadzieję, że mądrzejsze. Bardzo chcemy zrealizować nasze cele. A teraz tęsknimy za siatkówką, wspólnymi treningami w zespole i w końcu wyjściem na boisko w meczu. Nawet za zdenerwowaniem i złością. Chcemy ponownie poczuć adrenalinę grania o stawkę – podkreśliła zawodniczka.

Jelena Blagojević jest jedną z siatkarek, która bardzo mocno zabiegała o wprowadzenie systemu wideo weryfikacji również do żeńskiej ekstraklasy. Challenge bez wątpienia podniósł poziom rywalizacji i dodatkowo wprowadził więcej spokoju w nerwowych sytuacjach. – Dużo oglądam siatkówki mężczyzn, zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Nawet jak oglądałam na Podpromiu mecze Asseco, to challenge robił różnicę. Są momenty, w których sędzia nie potrafi czegoś dostrzec, często choćby piłki uderzonej po bloku. Dwa lata temu trenowaliśmy grę z atakami po palcach i często to wykorzystywałam. Zgubiłam dużo punktów, bo przeciwnik się nie przyzna, że dotknął, a są takie mecze, że z sędzią możesz tylko próbować się wykłócić. Popełniali błędy, często krzywdząc nas i inne drużyny. Challenge sprawił, że polska liga poszła o krok naprzód, stała się bardziej profesjonalna – dodała siatkarka Developresu SkyRes Rzeszów.

Jelena Blagojević ma na swoim koncie występy w lidze serbskiej czy włoskiej. Do Polski przyszła w 2016 roku, najpierw na rok do Chemika Police, a później zadomowiła się w Rzeszowie. Wiele mówi się o tym, że przedwczesne zakończenie rozgrywek może nie przysłużyć poziomowi rywalizacji w sezonie 2020/2021. – Przerwa nie jest korzystna dla żadnej drużyny. W innych ligach pojawiają się mecze drużyn z końca tabeli, w których te zagrażają tym z czołówki. W Polsce nie możemy tego zobaczyć. Grałam w Chemiku i teraz w Developresie i po latach, które w nich spędziłam, mogę porównać oba kluby z tymi grającymi w lidze włoskiej. Są do nich podobne od poziomu organizacji klubu po zawodniczki, które mogłyby sobie poradzić we Włoszech. Przerwa sprawi, że wrócić do naszego najlepszego poziomu nie będzie łatwo, a takiej gry, albo jeszcze lepszej będzie się od nas wymagało. Będzie dużo problemów z finansowaniem i organizacją mniejszych klubów, ale mam nadzieję, że powrót do gry tylko pomoże im z nimi walczyć – zakończyła Serbka.

* Cała rozmowa Jakuba Balcerskiego dostępna w serwisie Sport.pl

źródło: opr. własne, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved