Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Jelena Blagojević: Celem był komplet punktów

fot. Michał Szymański

Za siatkarkami z Rzeszowa oraz Piły dwumecz. W obu spotkaniach lepsze okazały się zdecydowanie wyżej notowane zawodniczki trenera Stephane’a Antigi, choć w drugim pojedynku straciły seta. – To ostatni zespół w tabeli, ale to są fajne dziewczyny, które fajnie potrafią grać w siatkówkę. Wygrały tego trzeciego seta i chociaż była tam nasza wina, bo nie grałyśmy na 100%, ale na pewno ich zasługa, bo walczyły – mówiła MVP drugiego starcia Jelena Blagojević.

Co prawda Developres SkyRes Rzeszów wygrał pierwsze ze spotkań 3:0, to w grze ekipy z Podkarpacia było trochę niedociągnięć. – Cieszę się, że pierwszy tytuł MVP jest już na moim koncie, ale żałuję, że ten mecz tak wyglądał. Cieszmy się, że skończyło się to 3:0 i te trzy punkty lecą na nasze konto. Mamy jeszcze trochę pracy przed sobą, żeby takich spotkań więcej nie było – podsumowała Marta Krajewska. Siatkarka zdradziła, że w jej zespole są małe problemy. – Mamy mały szpital, bo niektóre dziewczyny odczuwają dyskomfort w pewnych partiach mięśniowych. Jesteśmy zmęczone, bo ostatnio ciężej trenowałyśmy, nie miałyśmy w planach tego meczu, a dość szybko pojawił się w terminarzu i to zmęczenie zostało. Testowałyśmy nowe ustawienia, zmieniałyśmy pozycję i może przez to wkradł się chaos – przyznała rozgrywająca.Chociaż Enea PTPS Piła nadal nie zanotowała na swoim koncie zwycięstwa w tym sezonie, to w Rzeszowie pokazała się z trochę lepszej strony. – To spotkanie na pewno wyglądało dużo lepiej niż nasze poprzednie. Można powiedzieć, że odbijamy się od dołka, w którym przez jakiś czas byłyśmy. Przeciwnik jest dobry i starałyśmy się jak mogłyśmy – oceniła krótko Gabriela Ponikowska. Ze względu na to, że zespoły grały dzień po dniu, nie brakowało zmian w składzie. – Trener rotował, bo to był dwumecz, więc ciężko by go było jednym składem zagrać.

Również drugie spotkanie w Rzeszowie padło łupem gospodyń, które tym razem w jednym secie musiały uznać wyższość siatkarek z Piły. – Trochę niespodzianka, bo w tym trzecim secie byłyśmy kompletnie bez koncentracji. Szkoda, bo się męczyłyśmy, nie powinno tego być. Cieszy, bo już od początku czwartego seta grałyśmy naszą grę i wygrałyśmy. Naszym celem było zgarnąć trzy punkty i spędzić na boisku jak najmniej czasu, także powiedzmy, że to był dla nas dobry trening. PTPS na pewno zagrał lepsze spotkanie niż ich wcześniejsze pojedynki – oceniła kapitan rzeszowianek Jelena Blagojević. – To ostatni zespół w tabeli, ale to są fajne dziewczyny, które fajnie potrafią grać w siatkówkę. Wygrały tego trzeciego seta i chociaż była tam nasza wina, bo nie grałyśmy na 100%, ale na pewno ich zasługa, bo walczyły – mówiła serbska przyjmująca i dodała: – Cieszy to, że grałyśmy wszystkie, że zdobyłyśmy komplet punktów i mam nadzieję, że będziemy zdrowe.

Trudno było w Rzeszowie spodziewać się innego wyniku niż wygrane miejscowych. Drużyny znajdują po przeciwległych stronach tabeli TAURON Ligi. – Ja się cieszę, że powalczyłyśmy. Jesteśmy teraz w trudnym okresie, wszystko przegrywamy, ciężko nam nawet ugrać seta. Ja się cieszę z małych rzeczy, składy były inne w obu spotkaniach. Przyjechałyśmy do Rzeszowa na ostatnią chwilę, ale wiadomo jak wszystko w tych czasach wygląda. Trzeba się dogadywać, żeby to wszystko w miarę wyglądało i działało – mówiła Natalia Skrzypkowska. Dla jej drużyny kluczowe będą inne spotkania. – My się przygotowujemy do meczu z Jokerem Świecie i jeśli zagramy tak, jak zagrałyśmy chociażby tego jednego seta, to mam nadzieję, że jakoś to pójdzie do przodu. Nie mówię, że wygramy, ale postaramy się – zapowiedziała siatkarka PTPS-u. – My się nie skupiamy na przeciwniku, tylko na własnej grze. Staramy się robić wszystko jak najlepiej – skwitowała Skrzypkowska.

źródło: Developres Rzeszów - Youtube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę