Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jegor Kljuka: Nie jest to dla mnie interesujące zajęcie

Jegor Kljuka: Nie jest to dla mnie interesujące zajęcie

fot. cev.eu

Rosjanie męczą się w fazie grupowej mistrzostw Europy. Wprawdzie awans do 1/8 finału mają w kieszeni, ale ich gra nie zachwyca. Na dodatek w ataku gra nominalny przyjmujący, który nie jest zachwycony taką roszadą. – Nie ma miejsca na twórczość – stwierdził Jegor Kljuka.  

Mimo że Rosjanie wywalczyli na igrzyskach olimpijskich w Tokio wicemistrzostwo olimpijskie, to przed mistrzostwami Europy ich szkoleniowiec Tuomas Sammelvuo miał spory ból głowy. Wszystko dlatego, że ze składu wypadło mu obu atakujących. Zarówno Maksim Michajłow, jak i Wiktor Poletajew nie biorą udziału w czempionacie Starego Kontynentu ze względu na kontuzje. Do składu dokooptowany został Kirill Klets, ale trener Sbornej nie ma do niego zaufania. W efekcie w ataku występuje nominalny przyjmujący – Jegor Kljuka.Nie ukrywa on, że nie jest zachwycony taką roszadą, twierdząc, że gra w ataku jest nudna. – Być atakującym? Nie jest to dla mnie zbyt interesujące zajęcie. Wiąże się z tym przede wszystkim ogromna siła, nie ma miejsca na twórczość, a przyjęcie to zupełnie coś innego, bardziej interesującego. I przyjmujesz, i kiwniesz, i atakujesz – ocenił Jegor Kljuka.

Ale i tak jest on jednym z liderów swojej reprezentacji. W ostatnim meczu, w którym Sborna pokonała Hiszpanów, zapisał na swoim koncie 27 punktów. W trzech wcześniejszych pojedynkach wywalczył 58 oczek, co łącznie daje mu 85 punktów, a to z kolei stawia go w czołówce najlepiej punktujących zawodników mistrzostw Europy. Lepszy od niego jest jedynie holenderski atakujący Nimir Abdel-Aziz.

Przypomnijmy, że Rosjanie nie zachwycają w tych mistrzostwach Europy. Wystarczy wspomnieć, że żadnego meczu nie wygrali 3:0. Po jednym secie oddali Hiszpanom i Finom. Męczyli się z Holendrami, których pokonali dopiero po tie-breaku, a z Turkami ponieśli dość zaskakującą porażkę (1:3). Przed nimi jeszcze pojedynek z najsłabszą w grupie C Macedonią Północną, ale nawet wygrana nie da im pierwszego miejsca w grupie.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę