Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jegor Kliuka: Gra z Polską w Polsce to zawsze wielkie wydarzenie

Jegor Kliuka: Gra z Polską w Polsce to zawsze wielkie wydarzenie

fot. Bartek Dubiel

Mimo pewnych problemów Rosjanie pokonali Ukrainę 3:1 w 1/8 finału mistrzostw Europy i w ćwierćfinale zmierzą się z reprezentacją Polski. – Teraz czas na najtrudniejsze wyzwania. Gra z Polską w Polsce to zawsze wielkie wydarzenie – przyznał Jegor Kliuka, nominalny przyjmujący, który grał ostatnio na pozycji przyjmującego w rosyjskim zespole.

Po fazie grupowej, którą rozgrywali w Finlandii, rosyjscy siatkarze przenieśli się do Gdańska. – Polscy kibice nie lubią Rosjan, ale ja bardzo lubię atmosferę tutaj. W Polsce są niesamowici kibice. Oczywiście jesteśmy nieco zmęczeni po igrzyskach, ale przy takim dopingu dostaje się dodatkowego zastrzyku energii. Ta atmosfera jest niespotykana nigdzie indziej – przyznał Jegor Kliuka.Kliuka, który jest nominalnym przyjmującym, na mistrzostwach Europy występuje na pozycji atakującego, ponieważ z urazami zmagają się Maksim Michajłow oraz Wiktor Poletajew. – Dla mnie to nie ma znaczenia. Ja po prostu uwielbiam grać w siatkówkę. Obojętne czy na ataku, czy na przyjęciu. Oczywiście, jest mi trochę łatwiej grać na przyjęciu, bo to moja naturalna pozycja na boisku, ale każdy mecz na nowej pozycji, to nowe doświadczenie i szansa na rozwój. Skupiam się jednak tylko na zdobywaniu punktów. Bez względu, w jaki sposób i z jakiego miejsca na boisku to robię – stwierdził siatkarz. W spotkaniu przeciwko Ukrainie był on najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu (21 pkt.). Co motywuje go do jak najlepszej gry? – Każdy mecz ogląda moja rodzina. To dla mnie największa motywacja, by dawać z siebie wszystko, bez względu na to czy to igrzyska olimpijskie, mistrzostwa Europy, czy mecz towarzyski. Po meczach zawsze dzwonię do rodziców i dziadków. Uwielbiam, gdy słyszę ich zadowolony głos – zdradził Kliuka.

Reprezentacja Rosji w grupie C zajęła drugie miejsce. Wyprzedziła ich jedynie kadra Holandii. Podopieczni trenera Tuomasa Sammelvuo ulegli Turcji 1:3, z Holendrami wygrali dopiero po tie-breaku, z Hiszpanią oraz Finlandią zwyciężyli 3:1, natomiast z Macedonią Północną 3:0. W 1/8 finału pokonali Ukrainę 3:1. W ćwierćfinale czeka ich jednak zdecydowanie trudniejsze zadanie. – Poziom w grupie mistrzostw Europy jest zdecydowanie niższy niż w fazie pucharowej. Teraz czas na najtrudniejsze wyzwania. Gra z Polską w Polsce to zawsze wielkie wydarzenie. To zresztą dla większości krajów bardzo istotny mecz, bo cały świat za nami nie przepada – zakończył Jegor Kliuka.

źródło: opr. własne, sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę