Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jeffrey Jendryk: Naszym celem jest gra w finale

Jeffrey Jendryk: Naszym celem jest gra w finale

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Na turnieju finałowym Ligi Narodów dość mocno pokonaliśmy Polaków i oni teraz będą mieli dodatkowy ogień, żeby zrewanżować się nam za tą porażkę. Na pewno duży ogień będzie również na trybunach, bo kibice z pewnością będą bardzo głośno dopingowali gospodarzy – powiedział przed meczem z biało-czerwonymi środkowy kadry USA Jeffrey Jendryk.

W spotkaniach z Meksykiem i Bułgarią wygraliście planowo po 3:0, ale w dwóch setach Bułgarzy mocno się wam postawili. Czy to efekt waszej dekoncentracji?Jeffrey Jendryk: – Myślę, że Bułgarzy w tych dwóch setach, zwłaszcza w końcówce trzeciego, mocno postawili na zagrywkę i grali z dużą energią. Postawili nam zdecydowanie wyższe warunki niż wcześniej, ale potrafiliśmy przetrwać ich nawałnicę, uspokoić grę i zrobić swoje w końcówkach.

Wtorkowy mecz z Polską będzie wyjątkowy, mimo że nie ma jeszcze dużego ciężaru gatunkowego?

– To są zazwyczaj bardzo zacięte i trudne spotkania, chociaż ostatnio na turnieju finałowym Ligi Narodów to my dość mocno pokonaliśmy Polaków i oni teraz będą mieli dodatkowy ogień, żeby zrewanżować się nam za tą porażkę. Na pewno duży ogień będzie również na trybunach, bo kibice z pewnością będą bardzo głośno dopingowali gospodarzy. Nie spodziewam się, żeby to był krótki pojedynek z wynikiem 3:0 na korzyść jednej z drużyn. Raczej nastawiam się na długą bitwę i zobaczymy, kto w tym momencie będzie górą.

Mimo że reprezentacja USA zwykle celuje w sukces na igrzyskach olimpijskich, to po waszej drużynie na mistrzostwach świata widać dużą mobilizację. Po udanym występie w LN zostaliście jeszcze wzmocnieni powrotem do kadry Matthew Andersona. Jak wysoko mierzycie?

– Na pewno naszym celem jest gra w finale. Do tego jednak jeszcze daleka droga. Na razie musimy się skupić na jak najlepszej grze i dobrym przygotowaniu do każdego czekającego nas spotkania. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co się wydarzy i jak ten turniej ułoży się dla nas, ale czujemy się w tym zestawieniu, w którym przyjechaliśmy do Katowic, bardzo dobrze. Jesteśmy podekscytowani kolejnymi meczami, które przyjdzie nam rozegrać. Już mecz z Polską powinien być naprawdę dobry i wyjątkowy ze względu na pełną halę i polskich kibiców.

Jaka jest pana opinia o formule turnieju, który musiał zostać trochę przebudowany i zmniejszony jeśli chodzi o liczbę meczów, co powoduje, że już po fazie grupowej będzie runda play-off, z tym, że Polska i Słowenia jako współgospodarze będą w niej rozstawione.

– Cóż, jeśli przyjdzie nam ponownie zmierzyć się z Polską w fazie play-off, to będziemy gotowi do rywalizacji. Zobaczymy, jak to wszystko będzie wyglądać. Może być tak, że w dość krótkim czasie zagramy dwa razy z Polakami i jeśli tak będzie, to zagramy i tyle. Jestem zbudowany naszą dyspozycją i jestem pozytywnie nastawiony także do meczu z Polską. Jeśli chodzi o sam układ meczów, to w fazie grupowej korzystne jest to, że po każdym spotkaniu mamy dzień przerwy, który możemy wykorzystać na odpoczynek i silne koncentrowanie się na następnym spotkaniu tak, żeby przystąpić do niego z pełną mocą. Zdarzają się przecież turnieje, na których trzeba grać na przykład trzy dni pod rząd i wtedy jest na pewno trudniej.

Co będzie kluczowe w starciu z Polską? Na turnieju finałowym Ligi Narodów udało wam się dobrze czytać grę rywali i zneutralizować ich największe atuty.

– Na pewno duże znaczenie będzie miała nasza zagrywka i utrudnienie gry przeciwnikom tak, żeby ich rozgrywający nie otrzymywał łatwo dogranych piłek. Dzięki temu mi jako środkowemu i pozostałym kolegom z zespołu łatwiej będzie wykonać dobrą robotę na siatce. Liczę na to, że uda nam się wywalczyć też kilka punktów w bloku.

W tym sezonie ponownie zagra pan w PlusLidze, tym razem w zespole LUK-u Lublin. Chciał pan szybko wrócić do Polski?

– Jestem niezmiernie podekscytowany ponowną grą w PlusLidze. Lublin to świetne miasto. Znam też kilku kolegów, którzy będą tam grali i już przygotowują się do sezonu ligowego. Cieszę się z powrotu do Polski. Będę chciał się sprawdzić w PlusLidze i udowodnić swoje umiejętności.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę