Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jędrzej Gruszczyński: Żaden set nie jest skreślony

Jędrzej Gruszczyński: Żaden set nie jest skreślony

Wyjazdowy maraton Indykpolu AZS trwa. Podopieczni trenera Daniela Castellaniego w sobotę zmierzą się Aluronem CMC Warta. Początek spotkania w Zawierciu o godz. 14:45. – Myślę, że na pewno są podrażnieni, bo jednak mają cztery porażki z rzędu. Nikt nie lubi przegrywać i w którymś momencie zawsze musi nastąpić przełamanie. Mam nadzieję, że to nie będzie na nas i my będziemy kontynuować naszą serię zwycięstw – powiedział Jędrzej Gruszczyński.

Trzy zwycięstwa z rzędu i odczarowana hala w Suwałkach – tak w skrócie wyglądają ostatnie dni akademików z Kortowa. Drużyna ze stolicy Warmii i Mazur pokonała kolejno: MKS Będzin (3:0), Cerrad Enea Czarnych Radom i Ślepsk Malow Suwałki (po 3:1). W ligowej tabeli Indykpol AZS, przed rozpoczęciem 16. kolejki spotkań, zajmuje 10. miejsce z dorobkiem 15 punktów.

Punktualnie o godzinie 5:00 w piątkowy poranek siatkarze wyruszyli z Kortowa w liczącą prawie 500 kilometrów drogę do Zawiercia. Drużyna prowadzona przez Igora Kolakovicia jest w zupełnie innej sytuacji niż ich sobotni rywale – zawiercianie przegrali 4 spotkania z rzędu, a ostatnie miało miejsce w środę, gdzie Aluron CMC uległ na wyjeździe Asseco Resovii Rzeszów 0:3. Z dorobkiem 16 punktów, Jurajscy Rycerze zajmują w ligowej tabeli 7. miejsce.

W historii pojedynków między Olsztynem a Zawierciem, lepszym bilansem mogą pochwalić się gospodarze sobotniej konfrontacji. Aluron CMC Warta była górą pięć razy, a tylko raz ze zwycięstwa cieszyli się siatkarze Indykpolu AZS. Akademicy nigdy nie wygrali na terenie Jurajskich Rycerzy – czy w sobotę nastąpi przełamanie złej passy?

Zmianą jest podejście boiskowe. Walczymy, zauważyliśmy to, że nie wystarczy dobrze grać przez chwilę w secie czy meczu, do połowy seta zwykle graliśmy dobrze. Trzeba zawsze postawić kropkę nad i, w każdym secie. Żaden set nie jest skreślony. Trzeba być zdecydowanym – podkreślił Jędrzej Gruszczyński. – Zobaczymy na meczu, z jakim nastawieniem wejdą. Myślę, że na pewno są podrażnieni, bo jednak mają cztery porażki z rzędu. Nikt nie lubi przegrywać i w którymś momencie zawsze musi nastąpić przełamanie. Mam nadzieję, że to nie będzie na nas i my będziemy kontynuować naszą serię zwycięstw – dodał libero zespołu z Olsztyna.

źródło: inf. prasowa