Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jędrzej Gruszczyński: Najbliższe sparingi mają pomóc nam się zgrywać

Jędrzej Gruszczyński: Najbliższe sparingi mają pomóc nam się zgrywać

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przed siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn kolejny weekend pod znakiem sparingów. Akademicy z Kortowa, w piątek i sobotę wezmą udział w Turnieju Partnerstwa Regionalni Czarni w Kozienicach.

W miniony weekend, zawodnicy prowadzeni przez trenera Marco Bonittę, rozegrali pierwsze spotkania sparingowe. Rywalem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn był Trefl Gdańsk, a bilans starć to jedno zwycięstwo (3:1) i jedna porażka (0:3). Przypomnijmy, że ekipa ze stolicy Warmii i Mazur grała w mocno okrojonym składzie – w drużynie brakowało 3 z 4 zagranicznych przyjmujących.– Fajnie było zagrać przed publicznością, rozpocząć rytm meczowy i wrócić do rywalizacji z przeciwnikiem – przyznaje Jędrzej Gruszczyński, libero Indykpolu AZS Olsztyn. – To jest początek naszych gier sparingowych. Jesteśmy w ciężkiej siłowni, na pewno mamy dużo do poprawy w naszej grze, lecz musi tylko patrzeć w przód – dodaje.

Kolejne spotkania sparingowe Indykpolu AZS Olsztyn odbędą się w najbliższy piątek i sobotę w Kozienicach. Akademicy wezmą udział w Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni. W piątek Indykpol AZS zmierzy się z LUK Politechniką Lublin (godz. 19:00). W zależności do wyniku, w sobotę zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę, zmierzą się z wygranym bądź przegranym drugiej pary – Cerrad Enea Czarni Radom vs. Barkom Każany Lwów (godz. 12:00/14:30).

Oczywiście, chcemy wygrać, ale najbliższe sparingi mają pomóc nam się zgrywać. Chodzi przede wszystkim o to, aby jak najlepiej się poznawać oraz udoskonalać system gry. Dla mnie np. ważny jest system gry w przyjęciu, czyli kto którą piłkę ma wziąć na siebie, jak się ustawić, komunikować itd. – kończy libero akademików z Kortowa.

W turnieju w Kozienicach, weźmie udział także TJ DeFalco, który w środowy wieczór dotarł do Olsztyna. Z zespołem od tygodnia trenuje także Taylor Averill. Wciąż w klubie czeka się na przyjazd Robberta Andringi i Meisama Salehiego – przybędą oni do stolicy Warmii i Mazur, odpowiednio po zakończeniu: mistrzostw Europy i mistrzostw Azji.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę