Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak nowymi mistrzami Polski

Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak nowymi mistrzami Polski

fot. Kamil Pastusiak

Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak po solidnym sezonie nie mieli sobie równych w turnieju finałowym mistrzostw Polski w siatkówce plażowej i na jego koniec wskoczyli na najwyższy stopień podium. W finale pokonali oni niespodziankę tych zawodów Mateusza Podborączyńskiego i Adama Lorenza. Brązowe krążki odebrali natomiast młodzi reprezentanci Polski Szymon Beta i Filip Lejawa.

To był szczególny turniej finałowy mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn. Pretendenci do medali nie zdołali zagrać tego, co chcieli, a szyki pokrzyżowały im kontuzje. Z turnieju wycofać musiały się dwie kadrowe dwójki: Piotr Kantor i Jakub Zdybek oraz Maciej Rudol i Bartosz Łosiak. Niektórzy faworyci, przegrywali swoje starcia i tym sposobem do najlepszej czwórki awansowały trzy krajowe duety oraz młodzi kadrowicze.

To męskie półfinały rozegrano w niedzielę, jako pierwsze. Oba kończyły się w dwóch setach. Brożyniak/Janiak w trochę ponad 30 minut poradzili sobie z Lejawą i Betą, natomiast  rewelacyjne widowisko stworzyli Podborączyński/Lorenc i Kałuża/Brandt. To duety o bardzo porównywalnym potencjale i oba zanotowały bardzo dobry sezon. Ta pierwsza para okrasiła go awansem do finału.

Przed decydującym starciem rozegrano mecz o brąz. W nim Lejawa i Beta  świetnie wykorzystali wszystkie potknięcia przeciwników, nie dali im dojść do głosu. Mimo młodego wieku obaj grali mądrą i poukładaną siatkówkę, zdobywając cenny, brązowy medal seniorskich mistrzostw Polski. Finał tak naprawdę miał jednostronny przebieg. Brożyniak i Janiak wyczuli swoją szansę i wykorzystali ją w stu procentach.  Rywale na początku próbowali cieszyć się grą i stawić im czoła, jednak nowi mistrzowie Polski zupełnie im to uniemożliwili.

Mistrzostw Polski. Teraz czuję się spełniony, choć mam nadzieję, że nie jest to moje ostatnie słowo. Czułem, że mogę to zrobić, choć odczuwałem też presję. Przez ostatnie lata, w różnych turniejach potwierdzaliśmy swoją dyspozycję, lecz finały mistrzostw Polski nie układały się po naszej myśli. W tym roku od początku do końca kontrolowaliśmy prawie każdy mecz i pokazaliśmy, że zasłużyliśmy na złoty medal – podsumował Jędrzej Brożyniak.

Półfinały:
Brożyniak Jędrzej / Janiak Piotr – Lejawa Filip / Beta Szymon 2:0 (21:13, 21:14)
Podborączyński Mateusz / Lorenc Adam – Kałuża Maciej / Brandt Filip 2:0 (21:19, 21:16)
Mecz o 3. miejsce:
Lejawa Filip / Beta Szymon – Kałuża Maciej / Brandt Filip 2:0 (21:17, 21:12)
Finał:
Brożyniak Jędrzej / Janiak Piotr – Podborączyński Mateusz / Lorenc Adam 2:0 (21:13, 21:10)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved