Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jeden Polak w drużynie gwiazd mistrzostw Europy

Jeden Polak w drużynie gwiazd mistrzostw Europy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kibice z całego świata wybrali najlepszą drużynę zakończonych niedawno w Polsce mistrzostw Europy. Znalazł się w niej jeden Polak. Najliczniejszą reprezentację stanowili Włosi, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium.

Przypomnijmy, że reprezentacja Włoch w finale mistrzostw Europy pokonała Słoweńców. Mimo że przegrywała już 1:2, to potrafiła odwrócić losy meczu i triumfować w tie-breaku. Trzecia lokata przypadła biało-czerwonym, którzy w „małym” finale nie oddali seta reprezentacji Serbii.

Po zakończeniu turnieju nagrodę MVP turnieju przyznano rozgrywającemu Italii, Simone Gianelliemu, ale nie dokonano wyboru najlepszych zawodników na poszczególnych pozycjach. Tym mieli się zająć kibice na całym świecie. W głosowaniu oddali oni ponad 400 tysięcy głosów, a na podstawie ich typowań wybrano drużynę turnieju.

Najliczniejszą reprezentację mają w niej Włosi, bowiem ze złotej drużyny wyróżnionych zostało trzech zawodników – Fabio Balaso, Alessandro Michieletto i Daniele Lavia. Zauważona została także dobra gra Piotra Nowakowskiego, który został wyróżniony wśród środkowych. Polak wygrał klasyfikację najlepiej blokujących, a drugiego w niej Simone Anzaniego wyprzedził aż o dziesięć bloków. Poza tym w fazie finałowej jako jedyny uzyskał średnią bloków w secie powyżej jednego (1,07). Pozostałe miejsca w drużynie mistrzostw Europy zajęli: Nimir Abdel-Aziz (Holandia), Gregor Ropret (Słowenia) oraz Marko Podrascanin (Serbia).

Drużyna gwiazd mistrzostw Europy:

rozgrywający: Gregor Ropret (Słowenia)

atakujący: Nimir Abdel Aziz (Holandia)

środkowi: Piotr Nowakowski (Polska) i Marko Podrascanin (Serbia)

przyjmujący: Daniele Lavia (Włochy) i Alessandro  Michieletto (Włochy)

libero: Fabio Balaso

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved