Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jeden Polak w drużynie gwiazd mistrzostw Europy

Jeden Polak w drużynie gwiazd mistrzostw Europy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kibice z całego świata wybrali najlepszą drużynę zakończonych niedawno w Polsce mistrzostw Europy. Znalazł się w niej jeden Polak. Najliczniejszą reprezentację stanowili Włosi, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium.

Przypomnijmy, że reprezentacja Włoch w finale mistrzostw Europy pokonała Słoweńców. Mimo że przegrywała już 1:2, to potrafiła odwrócić losy meczu i triumfować w tie-breaku. Trzecia lokata przypadła biało-czerwonym, którzy w „małym” finale nie oddali seta reprezentacji Serbii.Po zakończeniu turnieju nagrodę MVP turnieju przyznano rozgrywającemu Italii, Simone Gianelliemu, ale nie dokonano wyboru najlepszych zawodników na poszczególnych pozycjach. Tym mieli się zająć kibice na całym świecie. W głosowaniu oddali oni ponad 400 tysięcy głosów, a na podstawie ich typowań wybrano drużynę turnieju.

Najliczniejszą reprezentację mają w niej Włosi, bowiem ze złotej drużyny wyróżnionych zostało trzech zawodników – Fabio Balaso, Alessandro Michieletto i Daniele Lavia. Zauważona została także dobra gra Piotra Nowakowskiego, który został wyróżniony wśród środkowych. Polak wygrał klasyfikację najlepiej blokujących, a drugiego w niej Simone Anzaniego wyprzedził aż o dziesięć bloków. Poza tym w fazie finałowej jako jedyny uzyskał średnią bloków w secie powyżej jednego (1,07). Pozostałe miejsca w drużynie mistrzostw Europy zajęli: Nimir Abdel-Aziz (Holandia), Gregor Ropret (Słowenia) oraz Marko Podrascanin (Serbia).

Drużyna gwiazd mistrzostw Europy:

rozgrywający: Gregor Ropret (Słowenia)

atakujący: Nimir Abdel Aziz (Holandia)

środkowi: Piotr Nowakowski (Polska) i Marko Podrascanin (Serbia)

przyjmujący: Daniele Lavia (Włochy) i Alessandro  Michieletto (Włochy)

libero: Fabio Balaso

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę