Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jean Patry: Przy takiej formule MŚ nie ma miejsca na błędy

Jean Patry: Przy takiej formule MŚ nie ma miejsca na błędy

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Nie wiem, czy jesteśmy faworytami do mistrzowskiego tytułu, ale na pewno jedną z drużyn, która będzie walczyła o medale. Wyniki, które osiągaliśmy w ostatnim czasie pokazują, że jesteśmy mocną drużyną – powiedział Jean Patry, atakujący reprezentacji Francji.

Ostatnie miesiące należą do siatkarzy reprezentacji Francji, która wyrasta na jednego z głównych kandydatów do wywalczenia złotego medalu w zaczynających się 26 sierpnia w Polsce i Słowenii mistrzostwach świata. Podopieczni Andrei Gianiego nakręceni ostatnimi sukcesami chcą pójść za ciosem.– Kiedy udaje nam się grać na luzie, prezentujemy naszą najlepszą siatkówkę. Podobnie było na igrzyskach. W pewnym momencie myśleliśmy już, że wszystko jest już stracone, ale wtedy postanowiliśmy grać całkowicie na luzie, przestać kalkulować i zacząć bawić się siatkówką, choć jednocześnie pozostając w pełni skupieni. To właśnie w Tokio zaczęliśmy być bardzo groźni dla rywali – powiedział atakujący reprezentacji Francji Jean Patry.

Z Francuzami po igrzyskach olimpijskich miał pracować Bernardo Rezende, ale poprowadził ich tylko w nieudanych dla nich mistrzostwach Europy. W tym sezonie na ławce trójkolorowych zasiadł Andrea Giani. – Szkoda, że Bernardinho musiał odejść, ale uszanowaliśmy jego decyzję i szybko musieliśmy przestawić się na pracę z Andreą, który jest ikoną włoskiej siatkówki. Podszedłem do współpracy z nim z pozytywnym nastawieniem, co potwierdziło się w trakcie przygotowań do Ligi Narodów, a później także w samej Lidze Narodów. Nie próbował od razu wszystkiego zmieniać. Najpierw dał szansę nam się pokazać. Wiedział, że nie musi dotykać pewnych kwestii, ale z drugiej strony wnosi do treningów dużo nowych rzeczy i rygor – stwierdził zawodnik.

Francuzi są obecnymi mistrzami olimpijskimi oraz triumfatorami tegorocznej edycji Ligi Narodów. Nic więc dziwnego, że są rozpatrywani w gronie głównych kandydatów do zdobycia mistrzostwa świata. – Nie wiem, czy jesteśmy faworytami do mistrzowskiego tytułu, ale na pewno jedną z drużyn, która będzie walczyła o medale. Wyniki, które osiągaliśmy w ostatnim czasie pokazują, że jesteśmy mocną drużyną. Wszyscy przeciwnicy chcą nas pokonać. Na nasze dobre wyniki czekają kibice. Musimy sobie z tym radzić. Myślę jednak, że mamy zespół, który udźwignie tę presję i będzie potrafił zagrać swoją siatkówkę – zaznaczył ofensywny zawodnik trójkolorowych.

W tym roku formuła mistrzostw świata jest bardzo wymagająca, bowiem bezpośrednio po fazie grupowej zespoły przechodzą do fazy pucharowej. – Przy takiej formule nie ma zbyt wiele miejsca na błędy. Mamy trzy mecze, aby dobrze wejść w ten turniej, ale nie możemy ich zlekceważyć. Musimy pokazać, że od samego początku jesteśmy w formie, a potem wszystko się może wydarzyć. Jestem przekonany, że mamy zespół, który może zajść daleko i stanąć na podium – zakończył Jean Patry.

źródło: ffvb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę