Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębski Węgiel sięga po perspektywicznego środkowego

Jastrzębski Węgiel sięga po perspektywicznego środkowego

fot. PressFocus

Jastrzębski Węgiel wielkimi krokami zbliża się ku sfinalizowaniu składu na sezon 2024/2025 PlusLigi. Zgodnie z wcześniejszymi nieoficjalnymi doniesieniami – mistrzowie Polski sięgnęli po Jordana Zaleszczyka. Perspektywiczny środkowy do klubu ze Śląska dołącza z Trefla Gdańsk. 

PERSPEKTYWICZNY ŚRODKOWY W szeregach mistrzów polski

Mistrzowie Polski odsłonili kolejną kartę na nadchodzący sezon. Do Mateusza Kufki i Norberta Hubera na środku siatki dołączył kolejny zawodnik.

Jordan Zaleszczyk to młody, perspektywiczny siatkarz. 22-latek jak na razie występował jedynie w Treflu Gdańsk, którego jest wychowankiem, stawiając pierwsze kroki jeszcze w zespole młodzików. Przez dwa lata był częścią drużyny do lat 19, by w rozgrywkach 2020/2021 zadebiutować w PlusLidze. Za nim cztery lata w najwyższej klasie rozgrywkowej, jednak to  w ostatnim sezonie środkowy bloku sprawił swoimi występami dobre wrażenie. Na tyle dobre, że zaowocowało ono transferem do mistrza Polski oraz finalisty Ligi Mistrzów.

W rozgrywkach 2023/2024 Zaleszczyk na swoje konto zapisał w sumie 93 punkty (48 atak, 37 blok, 8 zagrywka) i atakował ze skutecznością 62,34%. Z kolei w ciągu czterech lat w rodzimej elicie wywalczył 113 oczek.

 

ROZWÓJ

Głównym powodem, dla którego zdecydowałem się na podpisanie kontraktu z Jastrzębskim Węglem, było rozwijanie swojej kariery, wspinanie się po jej szczeblach jeszcze trochę wyżej. Wydaje mi się, że to będzie dla mnie dobry moment, żeby rozwijać się przyszłościowo, ale też, żeby już pokazać swoją wartość i dodać dużo od siebie, by pomóc w jak najlepszych wynikach w nadchodzącym sezonie – powiedział Jordan Zaleszczyk. I dodał: – Motywacja wtedy była podwójna ze względu na to, że Jastrzębski Węgiel to drużyna z absolutnego topu. Dobrze wszedłem w tamto spotkanie. Był to jeden z moich lepszych meczów, w których pokazałem się na boisku  – kontynuował środkowy.

Jordan Zaleszczyk to jeden z najbardziej obiecujących zawodników swojego pokolenia na pozycji środkowego. Gracz młody, a już z pewnym doświadczeniem na parkietach PlusLigi. Chłopak ze świetnymi warunkami fizycznymi i dynamiką. Do tego pewny siebie na boisku, grający bez kompleksów wobec bardziej utytułowanych rywali, co pokazał w tegorocznym meczu z nami w Gdańsku. Wierzę, że jest to przyszłość naszego Klubu, ale i polskiej siatkówki. Bardzo się cieszę z jego pozyskania – mówił z kolei Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: Jastrzębski Węgiel - inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved