Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jastrzębski Węgiel w Lidze Mistrzów ma mocno pod górkę

Jastrzębski Węgiel w Lidze Mistrzów ma mocno pod górkę

fot. plusliga.pl

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla muszą rozegrać w eliminacjach Ligi Mistrzów aż dwanaście spotkań w pięciu krajach. I to ma być ułatwienie życia w dobie koronawirusa? – pisze w Przeglądzie Sportowym Kamil Drąg.

W związku z epidemią koronawirusa Europejska Federacja Siatkówki obiecywała wprowadzić wszelkie możliwe procedury, by ułatwić zespołom rywalizację w pucharach. Jak to ułatwianie wygląda w praktyce? Ano tak, że zamiast skrócić do minimum eliminacje do Ligi Mistrzów, CEV jeszcze bardziej je rozbudował. Dotknie to m.in. siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, którzy będą musieli wystąpić w sześciu turniejach eliminacyjnych w pięciu różnych krajach (w tym dwukrotnie w Polsce).W pierwszej rundzie kwalifikacji jastrzębianie trafili na Stroitiela Mińsk i Dynamo Apeldoorn i wystąpią w turniejach na Białorusi, w Holandii i w Jastrzębiu-Zdroju. Jeśli wygrają grupę C, a trudno wyobrazić sobie inny scenariusz, będą musieli wystąpić w trzech kolejnych turniejach. Na razie nie wiadomo gdzie, bo to zależy od tego na jakich rywali trafią.

Nie chcę krytykować CEV, bo zawsze wolę szukać rozwiązań niż się czepiać, ale ten system, delikatnie mówiąc, nie jest najszczęśliwszy – mówi Przeglądowi Sportowemu prezes pomarańczowych Adam Gorol. – Poza tym już wiadomo, że w naszej grupie rozegranie trzech turniejów nie będzie możliwe. Białorusini nie mogą jechać do Holandii, a Holendrzy po turnieju w Mińsku musieliby przejść dwutygodniową kwarantannę. Już rozpoczęliśmy korespondencję z CEV, prosząc o rozwiązanie tych problemów i znalezienie innej formuły rywalizacji – wyjawia szef klubu.

Cały artykuł Kamila Drąga w serwisie Przeglądu Sportowego.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved