Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębianie wracają do treningów

Jastrzębianie wracają do treningów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po tygodniowej kwarantannie do treningów w poniedziałek powrócą siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Zarówno zawodnicy, jak i trenerzy mają negatywne wyniki. Na razie nie wiadomo, kiedy śląska drużyna rozegra kolejny mecz w PlusLidze. W przyszłym tygodniu ma za to zagrać w Rumunii w ramach kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Niedawno po przerwie związanej z koronawirusem do treningów i rozgrywania meczów powróciły zespoły z Katowic oraz Warszawy. We wtorek po przerwie mecz w PlusLidze zagra także MKS Będzin. Z kolei do treningów po tygodniowej izolacji wracają siatkarze Jastrzębskiego Węgla, bowiem przeprowadzone w weekend testy nie potwierdziły koronawirusa w ich organizmie.– Z radością informujemy, że przeprowadzone w minioną sobotę wśród naszych zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 dały w komplecie wynik negatywny. W poniedziałek zespół i trenerzy zostali zwolnieni przez Sanepid z kwarantanny, co oznacza powrót ich do zajęć w hali – można przeczytać na oficjalnej stronie klubu z Jastrzębia-Zdroju.

Przypomnijmy, że przed meczem szóstej kolejki PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów w śląskim zespole wykryto jeden przypadek koronawirusa, co wykluczyło podopiecznych Luke’a Reynoldsa z gry w tamtym spotkaniu. Bezpośrednio po powrocie z Bełchatowa wszyscy przedstawiciele śląskiej drużyny poddali się samoizolacji, a następnie zostali objęci przez Sanepid kwarantanną. Termin jej zakończenia upływa w poniedziałek.

To nie koniec dobrych informacji, bowiem dzisiaj również dobiega końca kwarantanna w przypadku Michała Gierżota, u którego stwierdzono pozytywny wynik na obecność wirusa SARS-CoV-2 po przyjeździe z mistrzostw Europy do lat 20. W poniedziałek po południu zespół wraca do treningów. Zgodnie z zaleceniami Polskiej Ligi Siatkówki dwie osoby spośród drużyny, które były zakażone koronawirusem, przejdą we wtorek jeszcze dodatkowe badania krwi, klatki piersiowej oraz test wysiłkowy.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy i z kim Jastrzębski Węgiel rozegra najbliższy mecz w PlusLidze. Natomiast na 27-29 października zaplanowano z jego udziałem turniej drugiej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów rumuńskim Gałaczu.

źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved