Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Zmiana decyzji CEV. Jastrzębianie powalczą o awans w jednym turnieju

Zmiana decyzji CEV. Jastrzębianie powalczą o awans w jednym turnieju

fot. Jastrzębski Węgiel

CEV odpowiedział na pismo z prośbą o zmianę decyzji w sprawie organizacji aż trzech turniejów grupowych. O reakcję apelował prezes Jastrzębskiego Węgla, podkreślając konieczność przechodzenia kwarantanny przez zawodników drużyn po podróżach na mecze.

Na mocy nowej decyzji Europejskiej Federacji Siatkówki, jastrzębianie wystąpią tylko w jednym turnieju 1. rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów.Miały być trzy turnieje – w Mińsku, Apeldoorn i Jastrzębiu-Zdroju. Skończy się tylko na jednej imprezie. W ramach pierwszej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel podejmie 22–24 września Stroitiela Mińsk i Dynamo Apeldoorn. Zwycięzca turnieju awansuje do drugiej rundy kwalifikacji. – Ta decyzja CEV bardzo nas cieszy – powiedział dla Przeglądu Sportowego prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol. – Wersja z jednym turniejem jest dużo bardziej bezpieczna dla zawodników i sztabów. Nie musimy podróżować po Europie w tym niebezpiecznym okresie. Mam nadzieję, że na trybunach będą mogli pojawić się kibice – cieszy się szef klubu.

We wtorek rano władze Europejskiej Federacji Siatkówki podjęły jedyną słuszną w tej sytuacji decyzję o ograniczeniu pierwszej rundy kwalifikacji w grupie C tylko do jednego turnieju w Jastrzębiu-Zdroju. Podobne decyzje zostaną prawdopodobnie wprowadzone w innych grupach eliminacyjnych. Jedynie w grupie A wciąż w planach są trzy turnieje, ale i to może się zmienić w zależności od rozwoju epidemii w Europie.

Cały artykuł Kamila Drąga w serwisie Przeglądu Sportowego.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved