Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jastrzębianie o Ligę Mistrzów zagrają w Rumunii

Jastrzębianie o Ligę Mistrzów zagrają w Rumunii

fot. Klaudia Piwowarczyk

Europejska Konfederacja Siatkówki CEV podtrzymała swoją decyzję dotyczącą gospodarza turnieju 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. O awans do fazy głównej tych rozgrywek Jastrzębski Węgiel powalczy w Rumunii.

Rywalami jastrzębskiego zespołu w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów są rumuński Arcada Galati i węgierski Fino Kaposvar VC. Pierwotnie o awansie do fazy głównej rozgrywek z udziałem 20 najlepszych ekip na Starym Kontynencie miały decydować trzy turnieje (po kolei u każdego z uczestników). Z czasem formułę zmieniono na dwa turnieje – jeden w Jastrzębiu-Zdroju (13-15 października) i drugi w rumuńskim Gałaczu.Kiedy w polskim oraz w węgierskim zespole wykryte zostały przypadki zakażenia koronawirusem, europejska centrala siatkarska anulowała zawody w Polsce. Klub z Rumunii początkowo domagał się rozstrzygnięcia zaplanowanych w Jastrzębiu-Zdroju meczów walkowerami na ich korzyść. Ostatecznie do tego nie doszło, ale CEV zdecydował, że przepustkę do fazy głównej rozgrywek uzyska triumfator zawodów w Rumunii w dniach 27-29 października. Te jednak również nie doszły do skutku z powodu potwierdzonych przypadków koronawirusa w rumuńskiej drużynie.

CEV rozważał jeszcze możliwość zmiany gospodarza tego turnieju, ale w czwartek ostatecznie uznał, że walka o awans do LM z kwalifikacji rozstrzygnie się nad Dunajem, w Gałaczu. Turniej zostanie rozegrany w terminie 10-12 listopada. Na razie nie podano dokładnych godzin rozpoczęcia poszczególnych spotkań. Wiadomo tylko, że zespół Jastrzębskiego Węgla ma przystąpić do rywalizacji w drugim dniu turnieju, mierząc się z Fino Kaposvar VC. Natomiast w ostatnim dniu zawodów dojdzie do starcia Pomarańczowych z gospodarzami rumuńskiego turnieju.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved