Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jarosław Mucha: Presja jest nieodłączną częścią naszej pracy

Jarosław Mucha: Presja jest nieodłączną częścią naszej pracy

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Jesteśmy grupą młodych chłopaków, którzy dzień w dzień ciężko trenują, aby jak najlepiej reprezentować klub z Częstochowy. Na pewno walki i zaangażowania nam nie zabraknie – powiedział środkowy Exact Systems Norwida Częstochowa Jarosław Mucha.

Za nami Turniej o Puchar zielona-energia.com, w którym mogliście sprawdzić swoją aktualną formę na tle doskonałych rywali. Trzy drużyny z PlusLigi to świetny poligon doświadczalny przed startem TAURON 1. Ligi. Jak oceniasz tę imprezę?Jarosław Mucha: Impreza była świetnie zorganizowana, przyjechały klasowe zespoły z PlusLigi i widać było u nich większe ogranie i doświadczenie ligowe, jednak fajnie było się z nimi zmierzyć i zobaczyć, w jakim miejscu jesteśmy i ile nam do nich brakuje.

Mecze z GKS-em Katowice i Stalą Nysa pokazały wam jednak miejsce w szeregu. Różnice pomiędzy PlusLigą a TAURON 1. Ligą są aż tak duże, czy nie pokazaliście tego, na co was stać, a optymalna forma ma przyjść dopiero za kilkanaście dni, kiedy zmierzycie się z Lechią Tomaszów Mazowiecki?

Tak, widać było wyższość drużyn PlusLigi nad nami, w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Chłopaki są tydzień przed ligą, więc czuć, że złapali już świeżość, my natomiast jesteśmy jeszcze pod sztangą i cały czas się zgrywamy. Jednak coraz lepiej to wygląda.

Przed wami kolejny turniej, tym razem zagracie w II Memoriale im. Janusza Sikorskiego. Ta impreza na stałe wpisała się już w kalendarz imprez siatkarskich. Rywale będą z pierwszej ligi, więc powinno być dużo łatwiej o lepszy wynik niż w miniony weekend?

W ten weekend zagramy kolejny turniej, który upamiętnia wspaniałego człowieka i szkoleniowca, przyjadą drużyny z pierwszej ligi oraz kadra juniorów, myślę, że ten turniej będzie dla nas doskonałym sprawdzianem na jakim etapie przygotowań jesteśmy. Chcemy się w nim zaprezentować jak najlepiej i wygrać.

Jako grupa trenujecie już razem kilka tygodni, czego zatem możemy spodziewać się po zespole błękitno-granatowych w nadchodzącym sezonie? Jakie macie cele?

Jesteśmy grupą młodych chłopaków, którzy dzień w dzień ciężko trenują, aby jak najlepiej reprezentować klub z Częstochowy. Na pewno walki i zaangażowania nam nie zabraknie.

Będziecie jedną z najmłodszych, jeśli nie najmłodszą, drużyną w lidze. Nie boicie się presji i odpowiedzialności jaka na was spadnie?

Presja będzie zawsze, bo to jest nieodłączna część naszej pracy, zarząd, kibice, sztab, każdy od nas będzie czegoś oczekiwał. Nam nie pozostaje nic innego, jak tylko ciężko trenować i dawać z siebie maxa na boisku.

źródło: ksnorwidczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved