Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia M: Nieudany koniec roku drużyny Gogola

Japonia M: Nieudany koniec roku drużyny Gogola

Drugi mecz pomiędzy JTEKT Stings a Panasonic Panthers ponownie nie ułożył się po myśli drużyny prowadzonej przez Michała Mieszko Gogola. JTEKT po raz drugi przegrało, nie zdobywając nawet jednej partii. Tym razem w setach do 21, 17 i 17. Pantery kontynuują serię zwycięstw, ostatnio przegrali 18 listopada z Wolfdogs Nagoya, w których występuje Bartosz Kurek.

Drużyna Gogola ponownie słabsza od Panter

Siatkarze JTEKT Stings nie zdołali ugrać nawet seta w dwumeczu z Panasonic Panthers. W pierwszym pojedynku byli jednak bliżej zwycięstwa – wtedy inauguracyjną partię przegrali bowiem 24:26. W sobotnim pojedynku tylko w pierwszej części pierwszego seta JTEKT przez pewien czas było na nieznacznym prowadzeniu (7:5, 10:7). Od stanu 12:12 trwała wyrównana walka a końcówkę pod swoje dyktando rozegrały Pantery. W drugim i trzecim secie JTEKT ani przez moment nie było w stanie zagrozić rywalom.

Najskuteczniejszym siatkarzem Panter był Thomas Jaeschke, który atakował z niemal 69% skutecznością, zdobywając 11 punktów. Najwięcej punktów atakiem dla gospodarzy zdobył natomiast Yuji Nishida – 14, ale jego skuteczność wyniosła 56%. W szeregach przyjezdnych ponownie liderem był Tine Urnaut. W sobotnim meczu siatkarz zdobył 14 punktów atakiem przy 56% skuteczności.

Panasonic Panthers – JTEKT Stings 3:0
(25:21, 25:17, 25:17)

Najbliższe spotkania JTEKT Stings zaplanowano na 7 i 8 stycznia (odpowiednio 7:00 i 5:00 polskiego czasu). Rywalami ekipy prowadzonej przez trenera Gogola będzie Osaka Sakai. JTEKT zagra we własnej hali. Wcześniej do gry wejdzie Wolfdogs Nagoya z Bartoszem Kurkiem w składzie. Wyjazdowe mecze Wolfdogs Nagoya za Tokyo Great Bears odbędą się 6 i 7 stycznia (oba o godzinie 9:00 polskiego czasu).