Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japonia M: Powrót do rozgrywek ligowych, dwie wygrane zespołu Kubiaka, jedna Kurka

Japonia M: Powrót do rozgrywek ligowych, dwie wygrane zespołu Kubiaka, jedna Kurka

Michał Kubiak i Bartosz Kurek powrócili po przerwie do rozgrywek ligowych. Przypomnijmy, że ich zespoły, Panasonic Panthers i Wolfdogs Nagoja rywalizowały w Pucharze Cesarza, Kubiak bezskutecznie, trofeum wygrała drużyna Kurka. W pierwszych meczach w 2022 roku Michał Kubiak z zespołem zanotowali dwa zwycięstwa, zaś Bartosz Kurek jedno. Warto podkreślić udany powrót do rywalizacji po zawieszeniu za doping Dimitrija Muserskiego, który grał przeciwko ekipie Kurka.

W sobotę  siatkarze Panasonic Panthers nie oddali nawet seta FC Tokio. Michał Kubiak i koledzy w pełni kontrolowali wydarzenia i dominowali w każdym elemencie, a zwłaszcza w ataku.  Kapitan reprezentacji Polski pokazał się z bardzo dobrej strony, punktując 12 razy atakiem i raz blokiem. W ofensywie Kubiak zanotował 55% skuteczności. Polak był także aktywny w przyjęciu.  Odebrał 14 zagrywek i zanotował wskaźnik na poziomie 68%.  W drugim meczu z zespołem z Tokio, w niedzielę podopieczni Laurenta Tillie ponownie okazali się lepsi. Słabiej zaprezentowali się jedynie w secie drugim, co wykorzystali rywale. W pozostałych partiach ekipa „Panter” nie dała już rywalom szans, przeważając w ataku czy na zagrywce. Kubiak zaprezentował się słabiej w ataku, na 27 piłek skończył zaledwie 8 (30 % skuteczności). Do tego dołożył dwa asy serwisowe. Michał Kubiak przyjmował zagrywkę 22 razy, notując wskaźnik na poziomie 52 %.  Liderem ekipy w tym meczu z 29 punktami na koncie był Kunihiro Schimizu.

Panasonic Panthers – FC Tokio 3:0
(25:18, 25:18, 25:17)

Panasonic Panthers – FC Tokio 3:1
(25:18, 22:25, 2517, 25:17)

Nieco gorzej, bo porażką 2:3 z Suntory Sunbirds rok 2022 zaczął Bartosz Kurek i jego  Wolfdogs Nagoya. Było to bardzo długie i zacięte spotkanie, a jego ozdobą był pojedynek Bartosza Kurka z, wracającym po siedmiomiesięcznej przerwie spowodowanej zawieszeniem za doping, Dimitrijem Muserskim. Nieco lepiej wypadł Rosjanin zdobywając 36 punktów, Bartosz Kurek zdobył jednak tylko o jedno oczko mniej – 35. Atakiem Polak wywalczył 30 (54% skuteczności) punktów, jeden blokiem i aż 4 zagrywką. W drugim meczu ekipa Bartosza Kurka wzięła rewanż i wygrała 3:1, ponownie Polak i Rosjanin grali pierwsze skrzypce.  Polski atakujący był zdecydowanym liderem swojej drużyny, zdobywając 26 punktów atakiem i imponując 68% skutecznością w tym elemencie, do tego dołożył dwa bloki. Po drugiej stronie siatki Muserski zdobył 21 punktów atakiem (57% skuteczności) i jeden zagrywką.

Suntory Sunbirds – Nagoja Wolfdogs 3:2
(25:23, 23:25, 25:19, 23:25, 15:13)

Suntory Sunbirds – Nagoja Wolfdogs 1:3
(25:23, 20:25, 18:25, 20:25)

W tabeli prowadzi Osaka Sakai z dorobkiem 38 punktów i bilansem zwycięstw i porażek 13-3.  Panasonic Panthers z dorobkiem 31 punktów zajmują miejsce trzecie (bilans 10-6). Dwa punkty do ekipy Michała Kubiaka traci Wolfdogs Nagoja, ekipa Bartosza Kurka ma taki sam bilans zwycięstw i porażek co „Pantery”.  Zestawienie zamyka zespół z Nagano z zaledwie 3 punktami i bilansem 1:15.